The Times назвала місце, з якого Британія завдасть удару по Сирії

12 Квітня 2018, 08:36

Велика Британія готується до завдання ударів по Сирії, зокрема, у повну боєготовність приведено її літаки на військовій базі на Кіпрі. Про це повідомляє видання The Times.

 

Повідомляється, що розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Британії Акротірі на півдні острова.

"Наші літаки вже виведені на злітно-посадочні смуги в Акротірі. Ми готові", – заявило джерелоThe Times.

Відомо, що на авіабазі зараз перебувають вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами. Ще шість літаків, оснащених ракетами класу "повітря-повітря" можуть вести їхнє прикриття.

 

На тлі повідомлень про розгортання британських сил на Кіпрі стало відомо, що Kuwait Airways з 12 квітня припиняє польоти в столицю Лівану Бейрут. Про це повідомляє РБК.

 

В авіакомпанії пояснюють, що причиною стало попередження кіпрської влади про "небезпеку польотів у повітряному просторі Лівану". 

 

Окрім цього, до берегів Сирії рухаються кораблі британського ВМФ. Серед інших кораблів, що діють у Середземному морі, видання відзначає есмінець HMS Duncan.

 

Раніше стало відомо, що прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей розпорядилася перемістити британські підводні човни ближче до Сирії на відстань ракетного пострілу.

 

Також Мей скликала на 12 квітня екстрене засідання уряду для обговорення варіантів відповіді Великобританії на хімічну атаку в сирійському місті Дума.

 

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей готова санкціонувати участь Лондона в ударі по Сирії без згоди парламенту. Мей не збирається затримувати президента США Дональда Трампа, тому має намір уникнути затримки, яка може бути викликана узгодженням цього питання в парламенті.

 

Раніше,  Мей під час телефонної розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом заявила, що Лондону необхідно більше доказів для військової відповіді на хімічну атаку у сирійському місті Дума. 

 

8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану. Так, міжнародна спільнота скликала екстрене засідання Радбезу ООН, щоб завадити наступним можливим атакам.