The Economist розповів, як пом’якшити наслідки виходу Греції з єврозони

9 Липня 2015, 18:00

Можливість виходу Греції із зони євро є вищою, ніж будь-коли, тож в ЄС повинні обдумати заходи, які могли б пом’якшити наслідки. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.

У публікації зазначають, що наразі обидві сторони – і Брюссель, і Афіни – наполягають, що докладатимуть усіх зусиль, аби залишити Грецію в єврозоні.

«Але більш чесні європейські політики визнають, що ймовірність виходу Греції ніколи не була вищою», – пише The Economist.

Видання зазначає, що вихід з зони євро буде болючим як для самої Греції, чиїй економіці загрожує крах, так і для кредиторів – адже тоді вони будуть змушені витрачати більше коштів на Афіни.

«В принципі, підписання угоди між Грецією та її кредиторами не повинно бути важким завданням», – наголошує автор статті, додавши, однак, що дивна поведінка грецького уряду на переговорах зробила незначні перешкоди на шляху до домовленостей «нездоланними».

Читайте також: Грецька делегація на чолі з новим міністром фінансів розлютила єврочиновників у Брюсселі

У публікації наголошують, що німецький уряд при порятунку Греції послуговується не економічними аргументами, а «повчальними проповідями і одержимістю правилами».

«Політичні обмеження впливають на ситуацію теж…Якби північноєвропейським платникам податків довелося голосували за те, щоб надати фіндопомогу Греції без жодних умов, вони б заявили «Ні» також. З усіх цих причин зустріч 12 липня (екстрений саміт ЄС, на якому планують прийняти остаточне рішення щодо Греції – Ред.) цілком може провалитись», – пише The Econpomist, підкресливши, що необхідно продумати план, за якого ймовірна відмова країни від євро була б менш болючою.

У статті зазначають, що Греція залишатиметься в ЄС, тож грецькі експортери матимуть доступ до європейських ринків, а європейські туристи завдяки безвізовому режиму поповнюватимуть бюджет країни.

«Щоб максимізувати свої шанси, Греції буде необхідно поєднати вихід євро з бюджетною дисципліною та незалежним центральним банком, налаштованим на низьку інфляцію. Європа повинна гарантувати гуманітарну допомогу і підтримку молодої драхми», – пише видання.

Читайте також: У банкоматах Греції готівки залишилося лише на два дні – ЗМІ

«Іронія полягає в тому, що нове кредитування і лояльність Європи до боргу, які зменшать ймовірність економічної катастрофи, необхідні й для того, аби втримати Грецію в єврозоні. Так само як і розділеній Греції доведеться змиритися із режимом жорсткої економії, якому країна опирається. Це дає більше підстав для обох сторін, щоб укласти угоду. Але це не привід для того, щоб відкидати найгірший варіант», – резюмує The Economist.