The Economist: дедалі частіше провідну роль на нафтовому ринку відіграють американські фрекінгові фірми

22 Травня 2015, 16:41

На ринку нафти все частіше провідну роль починають відігравати американські фрекінгові фірми (компанії, які видобувають копалини за допомогою розриву гідравлічних пластів – Ред.), нарощуючи або згортаючи видобуток у відповідь на зміну світових цін. Про це пише британське видання The Economist.

"Раніше парадом на ньому командували країни ОПЕК, зокрема саудити, які маніпулювали цінами, закриваючи й відкриваючи вентилі. Тепер дедалі частіше провідну роль на ринку відіграють американські фрекінгові фірми, нарощуючи або згортаючи видобуток у відповідь на зміну світових цін. Консалтингова компанія Petromatrix вигадала вираз «сланцевий діапазон» для цін у проміжку від $45 до $65: коли вони падають нижче, видобуток у США різко скорочується; коли зростають вище – різко збільшується. У такому разі повинна бути тенденція до збереження цін у цих межах", – пише видання.

Economist зауважує, що більше у світовій пропозиції чорного золота займає сланцева нафта, то помітнішим буде цей ефект.

"Управління енергетичної інформації при Міністерстві енергетики США за останні три роки підняло прогноз видобутку нафти в Америці у 2020 році на 3,1 млн барелів за день, до 10,6 млн – еквівалент виробника завбільшки з Ірак. Є можливості й помітніше знизити собівартість завдяки консолідації поки що роздробленого фрекінгового бізнесу. Минулого тижня укладено першу велику угоду такого плану після обвалу цін на нафту: у компанії Noble Energy заявили про купівлю за $2 млрд (виплата акціями) дрібнішого конкурента Rosetta Resources, який має великі борги. Імовірно, варто чекати інших таких злиттів", – зазначає видання.

Більше читайте у матеріалі Economist "Після ОПЕК" у черговому числі "Українського тижня".