Тейшейра вважає, що вибіркове правосуддя в Україні гальмує підписання угоди з ЄС

20 Вересня 2011, 07:17

Він вважає вибіркове використання чинного законодавства проти політичних опонентів чинною українською владою, відсутність діалогу між владою і громадськістю тощо, головними перешкодами України на шляху євро інтеграції.  

За словами Тейшейри, керівники Євросоюзу, серед яких комісар ЄС із питань розширення Штефан Філе, міністри закордонних справ Швеції та Польщі Карл Більдт та Радослав Сікорський, під час конференції «Ялтинської європейської стратегії» чітко дали зрозуміти керівникам України: Євросоюз серйозно стурбований справами Тимошенко та інших опозиціонерів.

«Очільники ЄС сподіваються, що ці справи будуть вирішені на засадах верховенства права та згідно з європейськими демократичними стандартами. Адже подібні справи неприпустимі для держави, яка закінчує переговори щодо підписання з Євросоюзом угоди про асоціацію», – пояснив голова представництва ЄС в Україні.

Він не виключає, що у випадку застосування вибіркового правосуддя у справі Тимошенко, навряд чи можна розраховувати на підписання європейською спільнотою угоди з Україною.

«На жаль, нині ми є свідками відступу України від цих цінностей та послаблення у країні демократичних засад. Так, наші переговори щодо угоди тривають, європейська сторона робить це задля українського народу. Ми таким чином надаємо Україні перспективу інтеграції з Євросоюзом», – зауважив Тейшейра.

Він переконаний, що українці добре знають, як виглядає нинішнє правосуддя в Україні, та чи існує у державі верховенство права. Західні експерти вважають, що українське законодавство не відповідає вимогам часу та залежить багато у чому від політки.

«На порядку денному для України мають бути «три кити» євроінтеграції: демократія, прозорість та ефективність реформ і суспільно-політичного життя держави», – наголосив представник ЄС.

Як повідомлялось, комісар Євросоюзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що якщо екс-прем`єра України Юлію Тимошенко засудять до реального тюремного терміну, це може стати перешкодою на шляху підписання угоди про асоціацію України і ЄС.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд сподівається, що судовий процес над лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко буде «чесним і справедливим, повністю відкритим і прозорим».

А Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Віктором Януковичем висловила занепокоєння останніми подіями в Україні, зокрема судовими процесами над лідерами опозиції. Вона підкреслила, що політики мають змагатися на виборах, а не з’ясовувати свої стосунки за допомогою судової системи

Нагадаємо, депутати Європарламенту вирішили відкласти розгляд доповіді про угоду про асоціацію з Україною до 16 листопада. Раніше передбачалося, що резолюція по Україні має бути прийнята 26-29 вересня, а крайній термін для надання депутатами поправок до тексту документу – 21 вересня.

Завершення переговорів про асоціацію між Україною та Європейським Союзом МЗС України планувало на жовтень.

Прем'єр-міністр Микола Азаров хоче закріплення перспективи членства України в Європейському Союзі в угоді про асоціацію між Україною та ЄС, але вважає аморальним пов'язування угоди України з Євросоюзом із кримінальною справою проти Юлії Тимошенко.

Читайте також: Шагренева шкіра для Януковича