НОВИНИ

Генсекретар Ради Європи надіється на справедливість суду над Тимошенко

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд сподівається, що судовий процес над лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко буде прозорим та справедливим. Про це Ягланд сказав 16 версня на прес-конференції, повідомляє персональний сайт Тимошенко.

«Я передав наші занепокоєння, які багато хто має, міністру закордонних справ. Я сказав, що всі ми очікуємо, що цей судовий процес буде чесним і справедливим, повністю відкритим і прозорим», - сказав Турбйорн Ягланд.

Він також наголосив, що українські державні органи влади повинні у своїй діяльності керуватися принципом верховенства права.

«Ми маємо працювати у відповідності до наших власних стандартів і, перш за все, стандартів верховенства права. І це має бути засадничим принципом як для нас, так і для українських органів влади», - сказав Турбйорн Ягланд.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Віктором Януковичем висловила занепокоєння останніми подіями в Україні, зокрема судовими процесами над лідерами опозиції. Вона підкреслила, що політики мають змагатися на виборах, а не з’ясовувати свої стосунки за допомогою судової системи.

Нагадаємо, 14 вересня президент Віктор Янукович зустрічався з президентом Європейської народної партії Уїлфредом Мартенсом. Під час зустрічі Мартенс повідомив, що йому не дозволили зустрітися з Юлією Тимошенко, а президент на це зазначив, що поважає його переконання.

Раніше, Держсекретар США Гілларі Клінтон та міністр закордонних справ ЄС Кетрін Ештон написали листа президенту Віктору Януковичу щодо арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.