НОВИНИ

Україну попередили, що угода з ЄС залежить від стандартів демократії

Україна не повинна розраховувати на поступки від Європи в питанні дотримання демократичних стандартів. Про це оголосив на «Ялтинській європейській стратегії» міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

«Сприйняття України як демократичної країни - це ваш стратегічний актив. У вас є сусіди, де менше демократії. Але якщо ви пов'язуєте себе з нами, ми не розглядаємо вас за стандартами автократичної Білорусії. Ми порівнюємо вас зі стандартами Європи», - сказав Сікорський.

За його словами, Польща, яка зараз головує в Євросоюзі, «робить все можливе для прискорення укладення угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом».

«Ми дуже близько до узгодження тексту», - сказав Сікорський.

За його словами, вирішальне значення матиме «верховенство права і ставлення до опозиції в Україні».

«Україна є ключовою країною в цій частині світу. Але було би помилкою допускати, що з цієї причини можна автоматично отримати якісь вигоди від Євросоюзу», - попередив Сікорський.

Як повідомлялось, комісар Євросоюзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що якщо екс-прем`єра України Юлію Тимошенко засудять до реального тюремного терміну, це може стати перешкодою на шляху підписання угоди про асоціацію України і ЄС.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд сподівається, що судовий процес над лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко буде «чесним і справедливим, повністю відкритим і прозорим».

А Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Віктором Януковичем висловила занепокоєння останніми подіями в Україні, зокрема судовими процесами над лідерами опозиції. Вона підкреслила, що політики мають змагатися на виборах, а не з’ясовувати свої стосунки за допомогою судової системи

Нагадаємо, депутати Європарламенту вирішили відкласти розгляд доповіді про угоду про асоціацію з Україною до 16 листопада. Раніше передбачалося, що резолюція по Україні має бути прийнята 26-29 вересня, а крайній термін для надання депутатами поправок до тексту документу - 21 вересня.

Завершення переговорів про асоціацію між Україною та Європейським Союзом МЗС України планувало на жовтень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.