НОВИНИ

Єврокомісар вважає, що ув’язнення Тимошенко перекреслить Україні угоду з ЄС

Комісар Євросоюзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що якщо екс-прем`єра України Юлію Тимошенко засудять до реального тюремного терміну, це може стати перешкодою на шляху підписання угоди про асоціацію України і ЄС. Про це Фюле повідомив на брифінгу в Лівадії, де зустрівся з президентом України Віктором Януковичем.

«Якщо вона дійсно буде засуджена до тюремного строку, на підставі правової норми радянського часу, 1962 року (Кримінальний кодекс 1962 року), то, незважаючи на наше бажання підписати угоду про асоціацію, ми не можемо гарантувати, що парламенти членів ЄС ратифікують цей документ», - сказав Фюле.

За його словами, Янукович розуміє цю ситуацію.

Як повідомлялось, Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд сподівається, що судовий процес над лідером партії «Батьківщина» Юлією Тимошенко буде «чесним і справедливим, повністю відкритим і прозорим».

А Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Віктором Януковичем висловила занепокоєння останніми подіями в Україні, зокрема судовими процесами над лідерами опозиції. Вона підкреслила, що політики мають змагатися на виборах, а не з’ясовувати свої стосунки за допомогою судової системи

Нагадаємо, депутати Європарламенту вирішили відкласти розгляд доповіді про угоду про асоціацію з Україною до 16 листопада. Раніше передбачалося, що резолюція по Україні має бути прийнята 26-29 вересня, а крайній термін для надання депутатами поправок до тексту документу - 21 вересня.

Завершення переговорів про асоціацію між Україною та Європейським Союзом МЗС України планувало на жовтень.

Раніше ЗМІ повідомили, що президент Віктор Янукович пригрозив звільненням Костянтину Грищенко, якщо переговори про угоду про асоціацію з ЄС не будуть завершені до кінця року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.