Табачник замовив друк 12 тис. книг для позакласного читання мовами нацменшин на майже 1,5 млн

28 Листопада 2013, 09:07

Поставити книжки треба поставити протягом 45 днів з дати підписання договору.

Проект покликаний сприяти вивченню мов нацменшин. Йдеться про румунську, кримськотатарську і польську мови.

До антологій ввійде народна творчість і твори національних письменників і поетів країн, мови яких використовуються, а також твори української і світової літератури. Книжки будуть ілюстровані. До художньо-літературних творів обсягом більше двох сторінок мають створити авторські ілюстрації.

Обсяг книг – 200-240 сторінок. Загальний наклад видань всіма мовами становить 12 050 екз. У тому числі румунська антологія – 4 140 екз, кримськотатарська – 3 860 грн., польська – 4 050 екз.

Середня вартість одного екземпляру становить близько 120 грн.

Власником харківської фірми «Торсінг плюс» є Ігор Полєвой.

Єдиним конкурентом на торгах було державне спеціалізоване підприємство «Освіта» з різницею пропозицій 2%.

У 2010 році «Торсінг плюс» отримувало аналогічне замовлення на підручники мовами нацменшин на суму 1,53 млн грн. Тоді середня вартість книжок румунською, угорською, молдовською, кримськотатарською мовами загальним накладом 48 тис екземплярів становила 32 гривні.

Як повідомлялось, у вересні ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки України уклало низку угод на видання підручників та навчальної літератури на 8,91 млн грн.

Замовлено підручники для глухих, розумово-відсталих та дітей зі зниженим зором, а також кілька видань для учнів професійно-технічних навчальних закладів. Загалом вісім найменувань підручників виявились дорожчими від 300 грн. за екземпляр. Найдорожчим виявився підручник «Розвиток мовлення» для дітей зі зниженим слухом – 370 грн. за примірник при накладі майже 300 екземплярів. А посібник «Українська жестова мова» для 1 класу закладів для дітей глухих та зі зниженим слухом коштує 302 грн. при накладі майже 1,5 тис екземплярів.

Нагадаємо, у серпні Міносвіти уклало низку угод на видання підручників на загальну суму 85,93 млн грн, серед яких найдорожчими виявилися підручники з польської та української мов – 600 грн за примірник.

Згодом у відомстві Табачника високу вартість підручників пояснили "технічною помилкою".

Читайте також "Видавнича справа" Табачника і К°: золоті Букварі, "раритетні" антології та коштовна логістика