НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

"Видавнича справа" Табачника і К°: золоті Букварі, "раритетні" антології та коштовна логістика

Міністерство освіти і науки та регіональні управління освіти замовляють підручники для школярів за цінами художніх альбомів і видавничих раритетів, та витрачають грубі гроші на їхнє транспортування й зберігання.

У липні 2012 року Головне управління освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації 21 червня уклало угоду з ТОВ «Дніпрокнига» на придбання книжок на суму 1,30 млн грн. Тоді придбано 3623 екземплярів першого та другого томів хрестоматії, а також 100 екземплярів книги «Неизвестная Екатеринославщина». Книжки придбано коштом обласного бюджету для поповнення бібліотечних фондів. Середня вартість придбаних книжок становить 158 грн. ТОВ «Дніпрокнига» належить Тимурові Селіму та Оксані Бобошко.

Пізніше у Табачника замовили серед інших видань «Буквар. Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 2 клас», наклад якого склав 226 екземплярів. Кожен з раритетних букварів обійшовся по 508 грн. Серед авторів книги – Ольга Хорошковська, мати тодішнього першого віце-прем’єра Валерія Хорошковського. Загалом Міносвіти тоді уклало угод на загальну суму 86,15 млн грн.

Вітчизняних книгорозповсюджувачів здивувала вартість доставки підручників до школярів столиці. Так головне управління освіти і науки Київської міськдержадміністрації уклало угоду з підприємцем Сергієм Сиротою на послуги з перевезення підручників, посібників, іншої навчальної літератури в 2012 році вартістю 467 тис грн. За словами міністра освіти Дмитра Табачника, середня вартість підручників становить 12,80 грн. Відтак за кошти, які заплатять за доставку до київських шкіл, можна було б придбати майже 37 тис підручників.

Коштовними виявились й антології для іноземних школярів, вартість одного примірника якої склановила 120 грн. Так ДП «Інформаційно-іміджевий центр» 16 листопада за результатами тендеру уклало угоду з МПП «Букрек» на виготовлення книжкових видань для позакласного читання учнів 5-9 класів основної школи, які вивчають мови національних меншин. Вартість угоди склала 1,44 млн грн. Зокрема тоді замовили друк чотирьох антологій румунською, угорською, кримськотатарською і польськими мовами загальним накладом 12 040 примірників. Середня вартість однієї книжки становитиме близько 120 грн.

У грудні у черговому скандалі з підручниками засвітилась знову Дніпропетровська облдержадміністрація, яка за результатами тендеру уклала угоди на зберігання підручників на суму 1,08 млн грн. Так ТОВ «Дніпрокнига» отримало 857 тис грн. за зберігання 298 тис. підручників, а КП «Криворіжкнига» за 82 тис підручників  отримає 229 тис. грн. Склади використовуються як місце тимчасового зберігання підручників для їх подальшого доставлення по навчальних закладах. Засновниками ТОВ «Дніпрокнига» є вищезгадані Оксана Бобошко та Тимур Селім.

Цей рік не обійшовся без замовлення коштовних підручників. Так ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки, молоді та спорту України у березні уклав низку угод з видавництвами на видання шкільних підручників на 117,12 млн грн. Найдорожчим виявився підручник «Іспанська мова (5-й рік навчання). 5 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів, виданий накладом 400 екземплярів по 366 грн./екз. Ще більше десяти підручників дорожчі за 200 грн./екз. Підручники для шкіл з іноземними мовами навчання з накладами від 1,7 до 2 тис. екземплярів замовлено по 102-175 грн./екз. Це значно дорожче від аналогічного замовлення, яке видавництво «Наукова думка» НАН України також у березні зробило компанії «Віпол». Науковці замовили видання 21 книжки накладом 300 екземплярів кожна. Середня вартість наукових видань різного обсягом від 8 до 40 друкованих аркушів становитиме близько 32 грн. за екземпляр. Половину від усіх підрядів отримали ТОВ «ВД «Освіта» (20,69 млн грн.) і ТОВ «Видавництво «Генеза» (38,26 млн грн.).

У травні ТОВ «Дніпрокнига» знову відзначилась: так Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації уклав угоду з ТОВ «Дніпрокнига» на придбання хрестоматій з української літератури на 700 тис грн. Придбано 5,3 тис підручників. Перші частини хрестоматій коштують 129 грн, другі – 147 грн. Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», якими є Оксана Бобошко та Тимур Селім.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.