Табачник: українці та поляки мають визнати спільну вину за Волинську трагедію

22 Червня 2013, 13:55

"Що, на мою думку, треба було б зробити, щоб українська сторона, як це почали в 2003 році, дала політичну негативну оцінку проявам жорстокості з боку українських організацій, а польська, можливо, у взаємному документі також негативно б оцінила прояви жорстокості й свавілля по відношенню до дітей і жінок, які виявили польські збройні формування", – сказав Табачник.

На його думку, таке спільне засудження дій військових формувань Волинської трагедії 1943 року є єдиним шляхом до примирення народів.

Разом з тим, він виступив проти дискусій у суспільстві про кількість жертв трагедії по обидва боки, а також про можливу провину одного чи іншого народу.

"У цілому суспільство має підходити (до трагедії), на мою думку, саме з почуттям, що ми винні перед поляками, і чекати на визнання провини від поляків", – зазначив Табачник.

Він вважає за доцільне з нагоди 70-річчя трагедії провести спільні культурні заходи в Україні й Польщі, які могли б об'єднати народи, а також не розпалювати ворожість.

Табачник зазначив, що найбільш успішний крок у примиренні народів і оцінці Волинської трагедії було зроблено в 2003 році, коли президенти обох країн поїхали на могили українців і поляків.

Він підкреслив, що в цей час було відкрито низку меморіалів жертвам Волинської трагедії 1943 року, а також підписано політичні документи й декларації.

Як повідомлялось, раніше сейм Польщі прийняв резолюцію напередодні 70-ї річниці Волинської трагедії, в якій визнав ці події "етнічною чисткою з ознаками геноциду".

Нагадаємо, до трагічних подій на Волині та Східній Галичині 1943-1944 років в Україні та Польщі різне ставлення. Польська сторона покладає відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а українська – наполягає на взаємній відповідальності за ці злочини обох сторін та врахуванні зовнішніх чинників. Польські історики переконують, що в результаті етнічних чисток життя втратили 100-130 тис. поляків і 5-15 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч вбитих поляків та більше десяти тисяч українців.

Читайте також: Депутат Сейму Мирон Сич: "Ініціатив до пошуку примирення щодо Волинської трагедії більше з української сторони, ніж з польської"