"Це не підручники. Згідно законам про загальну і середню освіту, і це варто пам'ятати всім політиканам, незалежно від того, в якому регіоні вони проживають – підручником є лише та книга, яка рекомендована Міносвіти для використання в школах", – сказав Табачник.
Він підкреслив, що схвалені Міносвіти підручники проходять тривалий процес перевірки та вивчення під час конкурсів, підготовки, апробації та ліцензування.
"Книги, які друкуються в різних регіонах і містять якісь педагогічні помилки, психологічні недоліки, ніякого відношення до Міністерства освіти не мають, не є підручниками і не можуть використовуватися при викладанні уроків", – підкреслив Табачник.
"Пояснити появу цих книжок можна, з моєї точки зору, невіглаством, некоректністю, недбалістю. До освіти вони не мають ніякого відношення", – підкреслив міністр.
Як повідомлялось, у схваленому Міністерством освіти посібнику для учнів 9 класу "Історія рідного краю (Донеччина з кінця ХVIII до кінця ХIX століття)" історію Донецької області пропонують вивчати на прикладах протистояння "шахтарів" і "хохлів".
У березні начальник міського управління освіти Одеси Зінаїда Цвірінько дала вказівку понад сотні одеських освітян вилучити з шкільних бібліотек підручники, що "не відповідають політиці керівництва країни".
Нагадаємо, 2011 року міністр освіти і науки Дмитро Табачник реформував підручники з історії України, вилучивши з них розділи про героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни тощо, що стосується, зокрема, історії України 20-го століття.
Читайте також: "Видавнича справа" Табачника і К°: золоті Букварі, "раритетні" антології та коштовна логістика