НОВИНИ

У Табачника схвалили підручник, в якому історію Донбасу подають як протистояння "шахтарів" і "хохлів"

У схваленому Міністерством освіти посібнику для учнів 9 класу "Історія рідного краю (Донеччина з кінця ХVIII до кінця ХIX століття)" історію Донецької області пропонують вивчати на прикладах протистояння в регіоні "шахтарів" і "хохлів". Про це повідомив голова Донецького обласного товариства імені Олекси Тихого Євген Шаповалов на своїй сторінці у Facebook.

У підручнику наводиться нарис "Невінчана губернія", в якому є такі цитати: «В серцях батьків, чоловіків і братів росте глуха, важка ненависть до пришельців-шахтарів. І ненависть ця не лишається без прояву: хохли уміють жорстоко мститися», «Взагалі ворожнеча між шахтарями та місцевими хохлами украй жорстока, шахтарі при кожній зручній нагоді лупцюють хохлів, хохли - шахтарів. Це два ворогуючі табори, які не знаю між собою перемир'я».

Автори посібника пропонують школярам відповісти на ряд питань до тексту, зокрема, пояснити "у чому були побутові підвалини ворожнечі між мужиками-хохлами та заробітчанами-шахтарями".

Посібник схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах комісією з історії науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

За словами Шаповалова, у книзі немає свідчень про ті часи українських письменників чи публіцистів родом із регіону - Спиридона Черкасенка, Олекси Тихого, Івана Дзюби, Володимира Сосюри.  "У  "підручнику" все подано так, начебто й не було на Донеччині нас, українців. Всі свідчення, дописи, оповідання, уривки з праць, спогадів - все російською мовою", - пише Шаповалов.

Як повідомляє місцеве видання Donbass-info, нaвчальний посібник було представлено в червні 2012 року на засіданні Юзівського ділового клубу, яке проходило в одному з пивних ресторанів Донецька.  Книга видана накладом 2 тис. примірників за особисті кошти донецьких бізнесменів.

Читайте також: Українофобія по-одеськи: пропаганда "русского міра", утиски мови та заборони вшанування національних героїв 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.