«Хоча галичани домоглися, що отримуватимуть 10% прибутку на місцеві потреби від угоди з Chevron про видобуток сланцевого газу в Львівській та Івано-Франківській областях, але це ще потрібно зафіксувати у відповідних законах, зокрема у зміні бюджетного кодексу, у податковому законодавстві. Але якщо галичани виграли від угоди, то що отримали харків’яни? Ми хочемо варіант видобування газу – не як у Росії з монополістом Газпромом, а як у арабських країнах, де кожен громадянин отримує від видобутку дивіденди, рахунки у банках», – наголосив Сиротюк.
За його словами, попри внесення десятки правок в угоди, вони укладені таким чином, що не відображають інтереси місцевих громад.
«Наприклад, з угоди брутально викинули Тернопільщину, хоча три райони цієї області попадають під видобуток сланцевого газу», – заявляє свободівець.
Окрім того, за його словами, в угодах містяться явні ознаки корупційної складової, і в одній, і в іншій – є невідомі фірми-прокладки, «які не мають ні технічних, ні фінансових можливостей, але включені в схему розподілу прибутків від отримання сланцевого газу».
Також важливим залишаються екологічні ризики.
«Тому ми просили наших закордонних партнерів-інвесторів, щоб вони взяли на себе публічне і юридичне зобов’язання компенсувати будь-які можливі екологічні ризики», – заявив Сиротюк.
Як повідомлялось, 3 жовтня депутати Львівської обласної ради більшістю голосів підтримали проект угоди про розподіл вуглеводнів у межах Олеської площі між компанією Chevron і ТзОВ «Надра Олеська».
Під час сесії у Львівській обласній раді депутати фракції ВО «Свобода» кілька годин поспіль блокували трибуну, вимагаючи виступу представника компанії Chevron через інформацію про вимагання хабарів з боку свободівців для погодження угоди про видобуток сланцевого газу на Олеській площі.
Голова Львівської облради Петро Колодій отримав та зачитав листа від регіонального директора компанії Chevron Пітера Кларка, в якому останній запевнив, що компанія дотримується законодавства у повній мірі.