НОВИНИ

Львівська облрада дала добро на видобуток сланцевого газу на Олеській площі

Депутати Львівської обласної ради більшістю голосів підтримали проект угоди про розподіл вуглеводнів у межах Олеської площі між компанією Chevron і ТзОВ «Надра Олеська».

На сесійному засіданні  3 жовтня за відповідне рішення  проголосували 66 депутатів із 95 присутніх, за 59 мінімально необхідних.

Не голосували депутати від фракції "Свобода". Розгляд питання тривав близько 6 годин.

Раніше голосуванням міністр палива, енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький Ставицький закликав депутатів підтримати угоду. «Уряд робить величезні зусилля, щоб інвестори прийшли на нашу землю. І врешті вони прийшли. Ми з вами творимо історію», – заявив Ставицький.

В той же час керівник департаменту економічного розвитку Львівської ОДА Денис Шмигаль зазначив, що Львівська ОДА повністю підтримує проект угоди з Chevron щодо Олеської площі.

Під час внесення пропозицій до рішення про погодження угоди до сесійного залу обласної ради зайшли шість жінок, які почали вигукувати гасла проти сланцевого газу: «Ганьба зрадникам народу», «Сланцевий газ - другий Чорнобиль».

Відтак один з депутатів запропонував поставити питання на голосування у цілому. Заступник голови облради В. П’ятак поставив пропозицію на голосування, у результаті обласна рада більшістю голосів підтримала  сланцеву угоду.

Як повідомлялось, раніше уЛьвівській обласній раді депутати фракції ВО «Свобода»  кілька годин поспіль блокували трибуну, вимагаючи виступу представника компанії Chevron через інформацію про вимагання хабарів з боку свободівців для погодження угоди про видобуток сланцевого газу на Олеській площі.

Голова Львівської облради Петро Колодій отримав та зачитав листа від регіонального директора компанії Chevron Пітера Кларка, в якому останній запевнив, що компанія дотримується законодавства у повній мірі.

 Як відомо, 20 вересня Івано-Франківська обласна рада на позачерговій сесії підтримала проект угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Олеської площі.

 Прогнозні ресурси на Олеській площі становлять 3 трлн куб. м газу. На етапі геологічного вивчення планується залучити 1,3 млрд грн інвестицій і 25 млрд грн - на етапі промислової розробки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.