НОВИНИ

Джеффрі Пайєтт: ExxonMobile і Chevron не мають жодних корупційних контактів з українським урядом

Новий посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявляє, що американські компанії ExxonMobile і Chevron, які видобуватимуть в Україні сланцевий газ, не мають жодних корупційних зв’язків з урядом країни. Про це він сказав у інтерв'ю "Українській правді".

Пайєтт розповів, що він 25 років працював в тісному контакті з транснаціональними американськими компаніями, які працюють в країнах, де є проблеми з верховенством права.

«Я добре знаю, якою буде реакція американської компанії, якщо їй запропонують якусь  корупційну дію. Вони просто вийдуть і закриють за собою двері. Я не можу казати про місцевих партнерів, які мають частку в спільних підприємствах. Але ви можете бути впевнені, що Chevron і ExxonMobile не беруть ніякої участі чи не мають ніяких корупційних відносин з будь-ким в українському уряді», - підкреслив посол США.

Він також наголосив, що у випадку подібної корупційної співпраці, таким діям компаній дасть оцінку міністерство юстиції США.

Дипломат вказав, що компанії ExxonMobile і Chevron підпадають під дію акту США про запобігання корупції закордоном. «Ви легко знайдете список справ, які наше міністерство юстиції відкривало проти американських компаній, які порушили вимоги цього акту», - додав  посол США.

Він наголосив, що для американської компанії «вимоги акту про запобігання корупційним практикам закордоном просто вмонтовані в їхню корпоративну поведінку».

Як відомо, компанії ExxonMobil, Shell і OMV Petrum мають намір видобувати вуглеводні в межах Скіфської вуглецевої площі на шельфі Чорного моря. Згідно з підрахунками ExxonMobil, при промисловій розробці на площі «Скіфська» можна видобувати від 8 до 10 мільярдів кубометрів газу щороку.

Також компанія Chevron має намір видобувати газ сланцевих порід  на Олеській площі, що в Івано-Франківській та Львівській областях. Прогнозні ресурси площі оцінюються у 3 трильйони кубічних метрів газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.