«Владімір Путин чітко продемонстрував, що український Президент Віктор Янукович реагує на тиск. Та ЄС до цих пір не зважується діяти за його прикладом. Європейський Союз не хоче, щоб складалось враження геополітичного міряння силами з Росією, – але Брюсель не може собі дозволити таку розкіш», – вважає автор статті Даніель Брьослер.
«Звичайно ніхто в ЄС не збирається за прикладом керівника Кремля взяти в заручники цілий народ підвищенними цінами на газ. Каральних санкцій для Януковича та його підтримки було б достатньо. Заборона на в‘їзд та замороження рахунків стали б адекватною реакцією. Є ознаки того, що такі дії мали б вплив.Янукович та його оточення в минулому стежили лише за власною вигодою. Наразі нема підстав для зміни їх поведінки. Можливо, що лише самі погрози ввести такі санкції поглибили б розкол в апараті Януковича. Але такі погрози не обговорюються зараз в ЄС, як і готовність Президента піти на зустріч опозиції. Це може, звичайно, бути випадковим збігом обставин», – недвозначно натякає німецький журналіст.
Нагадаємо, напередодні Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію стосовно України. Згідно з документом, питання санкцій відносно української влади можуть розглянути у квітні, якщо в Україні триватимуть порушення прав людини і у випадку силового розгону Майдану. Асамблея засудила ескалацію насильства під час протестів, що призвела до щонайменше 5 жертв.
Українську владу закликали вступити у відкриті, чесні та ефективні переговори з опозицією, щоб віднайти широкий консенсус. А Росії нагадали про зобов'язання відмовитися від тиску на інші країни.