НОВИНИ

  ▪   Алла Лазарева

Член ПАРЄ від Великої Британії: Нам потрібний час, щоб зрозуміти, яку модель має обрати Україна

Під час виступу у ПАРЄ депутат Парламентської Асамблеї Ради Європи від Великої Британії Дональд Андерсен наголосив на тому, що Європа повинна запобігати авторитарним тенденціям в Україні, однак Янукович повинен мати гарантію, що він не повторить долю Тимошенко

 « Наше завдання - повернути до єдності українську націю і протистояти авторитарним тенденціям. Нам потрібний час, щоб зрозуміти, яку модель має обрати Україна: європейську, російську, білоруську», - заявив лорд Андерсен у Страсбурзі.

Також він висловив своє бачення подальшої долі Віктора Януковича: « Ми мусимо завірити Януковича. що до нього не поставляться так, як до Тимошенко».

Щодо ролі Європи у врегулюванні української кризи пан Андерсен відзначив наступне: « Ми мусимо наполягти на розслідуваннях щодо зниклих людей. Якщо будуть переглядати Конституцію, треба залучити Венеціанську комісію.  Ми мусимо виступати за вільні та чесні вибор. Але  ніхто не мусить робити за Україну вибір».

Нагадаємо, сьогодні об 11 годині за київським часом почалося обговорення доповіді про Україну на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. 

У проекті резолюції стосовно України, яку сьогодні розглянуть на сесії ПАРЄ, йшлося про те, що Асамблея може позбавити Україну права на голосування на сесії у квітні цього року у випадку продовження застосування насильства щодо учасників Євромайдану. ПАРЄ також пропонує поставити Україну в режим спеціального моніторинга, який розглядав би ситуацію в державі на кожному засіданні Комітету Міністрів ПАРЄ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.