Суд зобов’язав держпідприємство сплатити 18 млн коханці Януковича

9 Липня 2015, 09:47

Київіський апеляційний господарський суд ухвалив рішення, що ДП «УкрНТІ «Промтехнологія» має сплатити ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» компенсацію за проведення капітального ремонту в дитячому санаторії в селі Циблі Київської області на суму 17, 92 млн грн. Про це йдеться в постанові суду.

У вересні 2010 року «Славутич» та Державна компанія «Артем» уклали договір, за яким приватне підприємство отримало в оренду на 35 місяців дитячий санаторій площею 2142 кв м.

За договором, щомісячна орендна плата складала 2,265 тис. грн. Окремо фірма пообіцяла сплачувати комунальні послуги.

В липні 2013 року договір оренди санаторію «Славутич» подовжили до червня 2014 року. На цей момент Мінпромполітики передало санаторій на баланс іншому держпідприємству – УкрНТІ «Промтехнологія». Ще раніше також змінився правонаступник орендаря – на початку 2011 року ним стало ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич».

Власником цієї фірми є благодійний фонд «Дорога майбутнього», заснований коханкою екс-президента Віктора Януковича Любов’ю Полежай.

Зміна юридичних учасників угоди не призвела до внесення змін в сам документ. Він передбачав, що в разі закінчення терміну оренди вона автоматично продовжується, якщо протягом місяця орендодавець не заявить про її припинення. В суді фірма заявила, що не отримувала листа про припинення дії договору оренди.

В 2014 році «Промтехнологія» звернулося до Господарського суду Києва з позовом про порушення «Славутичем» договору. Фірма нібито не платила за оренду з грудня 2013 року по березень 2014 року, коли в Україні відбувався Майдан, через який Віктор Янукович і його домочадці втекли з України. Тому виникла заборгованість в 7,76 тис грн. Фірма цей борг визнала, але подала зустрічний позов до держпідприємства, вимагаючи відшкодувати їй за капітальний ремонт санаторію 17,92 млн грн.

«Славутич» стверджувало, що отримало від «Артема» всі необхідні дозволи для проведення будівельних робіт, а договір передбачає їх компенсацію. Для оцінки вартості робіт залучил ПП «Український експертний будівельний центр». Експертиза встановила, що «Славутич» провело невід’ємні поліпшення 2010 року на суму 4,29 млн грн, у 2011 році – 11,62 млн грн, у 2012 році – 1,91 млн грн, у 2013 році 0,09 млн грн.

Суд першої інстанції задовольнив як позов «Промтехнології» про стягнення зі «Славутича» 7,89 тис. грн боргу за оренду та штрафів, так і зустрічний позов фірми про компенсацію їй ремонту на 17,92 млн грн.

В апеляції прокуратура вказувала, що сам договір оренди укладений з порушеннями, оскільки майно санаторію мало передаватися виключно за погодженням з Фондом держмайна. Також в суді представник прокуратури заявив, що оцінщик будівельних робіт ПП «Український експертний будівельний центр» не має необхідної ліцензії.

Однак суд ці аргументи не взяв до уваги і апеляційну скаргу відхилив, залишивши в силі рішення Господарського суду міста Києва.

Паралельно зі справою про компенсацію «Славутичу» за капітальний ремонт відбувається судове провадження за позовом прокуратури про визнання недійсним договору оренди санаторію. У травні Господарський суд Київської області задовольнив позов, вказавши, що компанія «Артем» не мала права укладати договір з фірмою Полежай. Тепер справа перебуває на розгляді у тому ж Київському апеляційному господарському суді.