Суд відмовився відкривати “газову справу” проти Ющенка

8 Липня 2013, 17:38

Своєю постановою П/800/375/13 від 26 червня ВАСУ вирішив залишити цю справу без розгляду. Інформація про це оприлюднена сьогодні в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як пояснив позивач – юрист Станіслав Батрин, суд, відмовляючи у відкритті справи, послався на те, що позивач пропустив шестимісячний строк звернення до суду, який суд обчислює з моменту, коли стало відомо про дії Ющенка.

На думку юриста, відмова у відкритті справи проти Ющенка свідчить про "вибіркове правосуддя" – адже раніше адмінсуди, не беручи до уваги терміни, розглянули позов до Ющенка і визнали незаконним його указ про присвоєння Роману Шухевичу звання Герой України від 12 жовтня 2007 року.

"У даному випадку, в аналогічній правовій ситуації, суд відмовився гарантувати правосуддя з однієї причини: є прямі докази втручання Ющенка в газові переговори, є письмові директиви Ющенка, і суд не зміг би це ігнорувати і мав би встановлювати факти протиправних дій екс-президента , допитувати Олега Дубину (глава "Нафтогазу" на той час) і Юлію Тимошенко"- зазначає юрист.

"Сьогодні ми можемо робити висновки про вибіркове правосуддя в Україні. Доречним буде і інший висновок: Віктор Ющенко не є звичайним громадянином України", – резюмував Батрин.

Як повідомлялось, у березні директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин звернувся з позовом до Кабміну та Фонду держмайна щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України".

Основна позовна вимога полягає в тому, щоб зобов'язати Кабмін скликати позачергові загальні збори акціонерів НАК "Нафтогаз України" та включити в порядок денний позачергових загальних зборів питання про розірвання (або визнання недійсними) контрактів від 2009 року на поставку газу та про обсяги і умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 року по 2019 рік.

4 квітня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Батрина.

Нагадаємо, у серпні 2011 року Азаров заявляв, що уряд України вже проконсультувався з вітчизняними і міжнародними експертами щодо перспектив судового позову щодо газових контактів з Москвою і готовий почати розгляд. Але далі заяв Азарова справа не просунулася.

Батрин переконаний, що шинішня влада підтверджувала дію газової угоди Тимошенко, щоб уникнути її скасування в арбітражі.

Наприкінці червня Батрин повідомив, що до Вищого адміністративного суду було подано позов проти Ющенка з вимогою визнати його заборону керівнику НАК "Нафтогаз України" Олегу Дубині підписувати газові контракти за ціною $235 за 1 тис. кубометрів незаконною.