НОВИНИ

На Ющенка подали до суду за "газові ігри" під час президентства

У Вищий адміністративний суд подали позов до екс-президента Віктора Ющенка з вимогою визнати його заборону керівнику НАК "Нафтогаз України"Олегу Дубині підписувати газові контракти за ціною $235 за 1 тис. кубометрів незаконною. Про це повідомив позивач директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин.

«Ми також розглядаємо як протиправні дії Ющенка щодо переймання на себе компетенції Кабінету Міністрів України та здійснення управлінського впливу на НАК "Нафтогаз України" (перевищення владних повноважень з огляду на ст. 19 Конституції України) в процесі укладення контрактів на поставку та транзит газу за №КП і № ТКГУ, видання обов'язкових до виконання директив підприємству НАК «Нафтогаз України», - пояснив Батрин.

Позивач просить суд визнати протиправними «дії президента В. А. Ющенка щодо переймання на себе компетенції Кабінету Міністрів України і Міністерства палива та енергетики України та здійснення управлінського впливу на НАК "Нафтогаз України" в процесі погодження та укладення контрактів на поставку та транзит газу» між Нафтогазом і Газпромом.

Також позивач просить визнати протиправними дії Ющенка «щодо видання обов'язкових до виконання підприємством НАК "Нафтогаз України" директив (затверджених Указом Президента України від 26 лютого 2008 року №165/2008) з відповідними умовами до укладення та змісту вищеназваних контрактів».

Крім того, позивач просить суд визнати «відкликання голови правління НАК «Нафтогаз України» і заборону підписання погодженого станом на 30-31.12.2008 р. на міжурядовому рівні України та Росії контракту на поставку газу між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" за ціною 235 дол. США за 1 тисячу куб. метрів, - протиправними» та «скасувати Указ Президента України від 26 лютого 2008 року №165/2008, яким затверджено обов'язкові до виконання директиви Президента України В. А. Ющенка».

Як повідомлялось, у березні директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин звернувся з позовом до Кабміну та Фонду держмайна щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України".

Основна позовна вимога полягає в тому, щоб зобов'язати Кабмін скликати позачергові загальні збори акціонерів НАК "Нафтогаз України" та включити в порядок денний позачергових загальних зборів питання про розірвання (або визнання недійсними) контрактів від  2009 року на поставку газу та про обсяги і умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 року по 2019 рік.

4 квітня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Батрина.

Нагадаємо, у серпні 2011 року Азаров заявляв, що уряд України вже проконсультувався з вітчизняними і міжнародними експертами щодо перспектив судового позову щодо газових контактів з Москвою і готовий почати розгляд. Але далі заяв Азарова справа не просунулася.

Батрин переконаний, що шинішня влада підтверджувала дію газової угоди Тимошенко, щоб уникнути її скасування в арбітражі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.