НОВИНИ

Азаров запевнив, що Україна готова судитися з Росією через газові контракти

Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров зазначає, що позиція російської влади в «газовому питанні» змушує українську сторону замислюватися про розірвання контракту на поставки природного газу в судовому порядку. Про це він заявив журналу «Корреспондент».

Зокрема, Азаров стверджує, що вже передав своєму колезі Путіну під час переговорів щодо газу: «Ви заганяєте нас в кут, з якого ми всього один вихід - розрив контракту».

Азаров також повідомив, що уряд України вже проконсультувався з вітчизняними та міжнародними експертами щодо перспектив у судовому позові із Москвою і готове розпочати розгляду.

Прем'єр зазначив, що переговори з Російською Федерацією вкрай ускладнюються непрозорістю ринку: українській стороні складно довести російським партнерам, що ціна на газ для країни завищена в порівнянні з іншими європейськими споживачами.

«На будь-яке твердження про нібито більш низькою ціною на блакитне паливо, наприклад, для Словаччини та Німеччини, документально підтверджене цими країнами, Москва парирує документами власного виробництва, з яких випливає, що ці держави купують газ за вищими цінами», - пише видання.

Глава українського уряду вважає, що Росія вже розуміє безвихідність становища України та необхідність йти на поступки зі свого боку. За його словами, Київ не відкидає повністю варіант, при якому він дозволить РФ увійти в якісь державні активи у разі, якщо це влаштує обидві сторони, але серед них не можуть бути підприємства стратегічного значення.

За словами Азарова, ціна газу для України до четвертого кварталу досягне $388 за 1 тис. куб. м, що є вкрай високим показником за європейськими мірками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.