НОВИНИ

Суд розгляне позов до Азарова щодо газових контрактів

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом до Кабміну та Фонду держмайна щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України". Про це повідомив позивач, директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин «Українській правді».

НАК "Нафтогаз України"  залучена як третя сторона, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Юрист пояснив, що відкриття провадження у справі означає, що позивач навів належні та достатні доводи на обґрунтування порушення його права та необхідності його судового захисту.

Зокрема, в заяві, яка адресувалася суду 25 березня 2013 року, позивач обґрунтував порушення свого права посиланням на загальновідомі обставини, а саме, що виконання контрактів на поставку газу від 2009 року є загрозою національній безпеці. "Цим самим, конституційне право позивача на безпеку, яке повинне гарантуватися державою, є порушеним. Держава протиправно не здійснює дій на відновлення порушеного права позивача на безпеку", - вказав юрист.

Як відомо,  директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин  звернувся з позовом до Кабміну та Фонду держмайна щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України".

 Основна позовна вимога полягає в тому, щоб зобов'язати Кабмін скликати позачергові загальні збори акціонерів НАК "Нафтогаз України" та включити в порядок денний позачергових загальних зборів питання про розірвання (або визнання недійсними) контрактів від  2009 року на поставку газу та про обсяги і умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 року по 2019 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.