Суд Нідерландів і Люксембургу відхилили апеляції “Газпрому” в суперечці з “Нафтогазом”

19 Липня 2019, 16:31

Суди Нідерландів і Люксембургу відхилили апеляції російського "Газпрому" у справах про примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

 

Зокрема, Апеляційний суд Амстердама 8 липня відхилив скаргу "Газпрому", підтвердивши свої повноваження у справі про визнання і примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Нідерландів.

 

;

 

Водночас в той же день рішення на користь "Нафтогазу" ухвалив Окружний суд Люксембургу. Він відхилив скаргу "Газпрому" і підтвердив арешти щодо компанії РФ на території цієї країни в рамках примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

 

Як повідомлялося, Англійський комерційний суд 15 березня заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів.

 

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

26 грудня 2018 року головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що на початку 2019 року стартують судові засідання щодо примусового стягнення активів російського ВАТ "Газпром" у Нідерландах та Великій Британії.

 

9 січня 2019 року головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що у Високому суді міста Амстердам завершилися слухання щодо стягнення активів російського ВАТ "Газпром", які були заарештовані в Нідерландах.