НОВИНИ

У Нафтогазі анонсували судові засідання щодо примусового стягнення активів Газпрому

Вітренко заявив, що 2,1 млрд дол. Україна вже отримали у вигляді газу, ще 22 млн дол. – надійшли на рахунок Нафтогазу.

Головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що на початку 2019 року стартують судові засідання щодо примусового стягнення активів російського ВАТ "Газпром" у Нідерландах та Великій Британії. Про це в середу, 26 грудня, повідомляє прес-служба Нафтогазу.

 

"Вже на початку січня у нас буде судове засідання в Нідерландах щодо примусового стягнення активів Газпрому. Потім у лютому – у Великій Британії. Також ми очікуємо на рішення суду в Техасі, де ми схожим чином хочемо отримати інформацію про активи і зловживання, фактично, Газпрому від низки компаній. Також будуть слухання в Швеції в апеляційному суді, також буде продовжено стягнення в Швейцарії. Ще є низка юрисдикцій де найближчим часом ми скоріше всього теж ініціюємо примусове стягнення", – заявив Вітренко.

 

За його словами, від суми 4,6 млрд дол., 2,1 млрд дол. Україна отримали у вигляді газу, ще 22 млн дол. грошима надійшли на рахунок Нафтогазу.

 

"Ще залишилося стягнути $2,7 млрд – тому ми продовжуємо відповідні процедури по всьому світу – в Швейцарії, в Нідерландах, в США, в Швеції проходить відповідний судовий процес", – наголосив Вітренко.

 

Крім того, за його словами, згідно з рішенням суду США міжнародні фінансові інституції мають розкрити Україні інформацію про транзакції і активи Газпрому.

 

"У судових інстанціях США у нас нещодавно був успіх – ми звернулися до них для того, щоб, по-перше, отримати більше інформації щодо активів Газпрому, адже він ховає їх від нас по всьому світу. Ми вже виграли судову справу в Нью-Йорку, де суд задовольнив наші клопотання щодо того, щоб відповідні міжнародні фінансові інституції розкрили нам інформацію про транзакції і активи Газпрому", – нагадав головний виконавчий директор НАК.

 

 

Нагадаємо, 28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.