НОВИНИ

У Нідерландах завершилися судові слухання щодо стягнення активів Газпрому

Водночас Вітренко заявив, що подальші рішення суду варто очікувати впродовж наступних місяців.

У Високому суді міста Амстердам завершилися слухання щодо стягнення активів російського ВАТ "Газпром", які були заарештовані в Нідерландах. Про це в середу, 9 грудня, повідомив головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

 

"Закінчилися слухання в Високому суді міста Амстердам щодо виконання рішення арбітражу по транзитній справі, зокрема примусового стягнення активів Газпрому, які були заарештовані в Нідерландах. Нагадаю, вартість цих активів перевищує 2,7 млрд дол., які Газпром зобов’язаний сплатити Нафтогазу за рішенням арбітражу", – заявив він.

 

Водночас Вітренко підкреслив, що подальші рішення суду варто очікувати впродовж наступних місяців.

 

"Західна судова система рухається повільно, але певно. Закінчилися чергові слухання щодо стягнення 2,7 млрд дол., решти нашого виграшу у Газпрому. Нагадаємо, ми вже отримали понад 2,1 млрд дол за рахунок газу та переплат Газпрому за транзит. Крім того, Газпром втратив право вимагати у нас понад 55 млрд дол. за невикуплений газ, а також припинив виставляти нам рахунки за газ, який він начебто постачає невідомо кому на окупованих територіях", – зазначили в прес-службі Нафтогазу.

 

Крім того, наголошується, що на даний момент триває наступний арбітражний процес, де Україна вимагаємо компенсації за інші порушення Газпрому.

 

Нагадаємо, 26 грудня 2018 року головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що на початку 2019 року стартують судові засідання щодо примусового стягнення активів російського ВАТ "Газпром" у Нідерландах та Великій Британії.

 

28 лютого 2018 року Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.