НОВИНИ

Суд у Лондоні заборонив Газпрому виводити активи з Англії та Нідерландів

За даними Нафтогазу, якщо Газпром ухилятиметься від виконання відповідної ухвали, до нього будуть застосовані санкції.

Англійський комерційний суд 15 березня провів слухання щодо примусового виконання рішення Стокгольмського арбітражу в транзитній справі між НАК "Нафтогаз" і ВАТ "Газпром" на території Англії та Уельсу. Про це в четвер, 21 березня, повідомляє прес-служба Нафтогазу.

 

"Лондонський суд постановив, що примусове виконання рішення Стокгольмського арбітражу може бути проведене після рішення Апеляційним судом округу Свеа, за умови виконання Газпромом певних дій. Зокрема, суд обтяжив Газпром додатковими зобов’язаннями щодо не приховування та не виведення своїх активів з юрисдикцій Англії та Нідерландів. Крім того, Газпром зобов’язаний протягом 28 днів з моменту задоволення клопотання надати грошове забезпечення на рахунок суду чи ескроу рахунок одного з лондонських банків як гарантію виконання вимог суду. Це не скасовує обов’язків Газпрому щодо не приховування активів та не виведення їх з території Англії", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, якщо Газпром ухилятиметься від виконання ухвали Англійського комерційного суду, до нього будуть застосовані санкції у вигляді штрафів або притягнення до кримінальної відповідальності директорів чи інших посадовців Газпрому. Своєю чергою, Нафтогаз зможе безперешкодно продовжити виконання рішення Стокгольмського арбітражу на території Англії та Уельсу.

 

"Наразі в Нідерландах триває процес щодо активів Газпрому, які були "заморожені" на вимогу Нафтогазу в рамках запобіжного заходу. Рішення Англійського комерційного суду на це провадження не впливає", – уточнили в НАК.

 

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

26 грудня 2018 року головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що на початку 2019 року стартують судові засідання щодо примусового стягнення активів російського ВАТ "Газпром" у Нідерландах та Великій Британії.

 

9 січня 2019 року головний виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що у Високому суді міста Амстердам завершилися слухання щодо стягнення активів російського ВАТ "Газпром", які були заарештовані в Нідерландах. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.