Печерський суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури наклав арешт на майно латвійського мільйонера Василя Мельника. Про це йдеться в ухвалі суду від 7 серпня, повідомляє видання "Судовий репортер".
Зокрема, йдеться про сім земельних ділянок загальною площею понад 100 га зі спорудами, квадроцикл, гідроцикл, яхту та автомобіль.
Крім того, арештовані корпоративні права Мельника у 10 латвійських компаніях: Finansu investiciju kompanija FIC (100%), Eiro Steel (100%), Graphical Paper (50% ), Eiroholdings Invest (100%), EIROHOLDINGS (100%), Servi Ko (0,051%), Remars-Riga (55,15%), DEUL (2,55% ), Chrisal Baltia (1% ), SIA Eiroholdings (50%).
Також в ухвалі йдеться про те, що арешт накладено у справі щодо заволодіння коштами "Нафтогазу" у сумі 1,7 млрд грн.
Зазначається, що мільйонеру повідомлено про підозру у заволодінні чужим майно шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому злочинною організацією; легалізації вказаних грошових коштів; у складанні і видачі завідомо неправдивих офіційних документів, а також внесенні в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, вчиненні іншого підроблення офіційних документів у складі злочинної організації.
Так, Мельник є главою правління компанії RIGAS KUGU BUVETAVA. Раніше він свідчив у справі про так звані "вишки Бойка". Зокрема, бізнесмен розповів про рух через офшорні компанії частини коштів, витрачених на закупівлю, а саме 135 млн доларів.
Раніше повідомлдялося, що Василь Мельник, власник ризької компанії, якій «Чорноморнафтогаз» у 2011 році переплатив близько $175 млн за бурову установку, відкрив шикарне казино у центрі Лондона.
Нагадаємо, ГПУ не встановила причетність лідера парламентської фракції "Опозиційний блок", екс-міністра енергетики Юрія Бойка до схем розкрадання коштів на закупівлі бурових установок для "Чорноморнафтогазу".
23 грудня 2015 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт так званих "вишок Бойка", а 5 січня Печерський районний суд Києва наклав арешт на самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" та "Україна", які належать експропрійованому Російською Федерацією (РФ) державному акціонерному товариству "Чорноморнафтогаз".
Як відомо, 2011 року «Чорноморнафтогаз» на тендері придбав дві морські бурові установки за ціною $400 млн кожна. У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов’язані між собою фірми. Ціна установки ($400 млн) виявилася на $150 млн вищою, ніж у виробника.