Суд Амстердама визнав Україну однією зі сторін у справі про повернення скіфського золота

8 Квітня 2015, 22:58

Україну визнали однією з сторін у судовому розгляді про належність скіфського золота. Про це йдеться в рішенні суду Амстердама.

Згідно з рішенням суду, Україна включена в розгляд, оскільки "заявила про свої права на спірні об'єкти". Прохання Нідерландів на участь у справі відхилено через те, що країна не має прямого відношення до справи, а тільки прагнути забезпечити відповідне застосування норм міжнародного права.

За рішенням суду, Україна повинна до 20 травня 2015 року подати в суд Амстердама заяву про участь у розгляді.

Нагадаємо, 21 січня в Нідерландах почався судовий процес у справі про повернення в Україну скіфського золота.

Нагадаємо, виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого 2014 року. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму. Серед більш як 500 експонатів – артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів.

У Міністерстві культури України раніше повідомили, що МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України. 

Раніше повідомлялося, що виставка золота скіфів, на яке претендує Росія, анексувавши Крим, залишиться в Амстердамі до вересня 2014 року. Роботу виставки продовжили через політичні міркування.

У вересні скіфське золото виставили в експозиції Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської Лаври.