НОВИНИ

МЗС просить Нідерланди гарантувати повернення експонатів із кримських музеїв в Україну

Міністерство закордонних справ України передало ноту своїм нідерландським колегам із проханням гарантувати повернення експонатів із кримських музеїв, які перебували на виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в Амстердамі. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

«28 березня була вручена нота МЗС України, адресована Міністерству закордонних справ Нідерландів, з проханням гарантувати повернення даних предметів», - сказав він.

Також Перебийніс зазначив, що посольство України в Нідерландах продовжує вживати заходів щодо повернення Україні об'єктів культурної спадщини, які знаходяться в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Виставка «Крим: золото і секрети Чорного моря» була відкрита в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - у Криму. Там зібрані археологічні знахідки, серед більш 500 експонатів - артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, домашнє начиння стародавніх греків і скіфів.

Нагадаємо, що Нідерланди не визнають приєднання Криму до Росії, яке відбулося вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію після закриття виставки у серпні.