НОВИНИ

Скіфське золото з музеїв окупованого Криму повернеться в Україну

Міністерство культури заявило, що всі експонати, передані на виставки до музею міста Бонн та до музею Алларда Пірсона в Амстердамі, повернуться до України. МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання усіх експонатів виставки державною власністю України,повідомляє прес-служба Мінкульту.

"Згідно з рішенням Мінкультури, зберігання та оперативне управління музейними предметами виставки після повернення в Україну забезпечуватиме Національний музей історії України. Нині продовжуються переговори з музеєм Амстердамського університету «Аллард Пірсон» щодо юридичних умов повернення виставки до Києва. Відтак, претензії зі сторони Російської Федерації, що тимчасово окупувала АР Крим, не мають під собою жодних правових та інституційних підстав", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, до експозиції виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі", яка у липні минулого року почала подорож Європою, входять 609 музейних предметів з фондів шести музеїв України, чотири з яких розташовані у Криму. Серед експонатів – легендарні скіфські ювелірні вироби.

Росія та Україна сперечалися за цінні предмети з музеїв Криму, які зараз експонуються в музеї Алларда Пірсона.

Читайте також: Кримські музеї в окупації