НОВИНИ

Суд Амстердама розгляне справу щодо скіфського золота 21 січня

Це буде перше судове слухання у справі про повернення скіфського золота.

Перше судове слухання у справі про повернення колекції скіфського золота з Нідерландів до Криму відбудеться 21 січня.

Кримські музеї 19 листопада звернулися у суд Амстердама з позовом до музею Алларда Пірсона з вимогою виконати зобов'язання за контрактами і повернути колекцію скіфського до Криму.

Натомість Україна вважає, що оскільки експонати є державною власністю, то повернуті вони мають бути до Києва.

Колекція, а це більше тисячі артефактів, була вивезена з кримських музеїв на виставку в археологічний музей Аллард Пірсона в Амстердамі на початку лютого, ще до анексії півострова.

У кінці серпня виставка була офіційно закрита, однак через юридичні суперечки між Україною і Кримом колекція не може повернутися в кримські музеї.

Артефакти з київського музею уже повернулися до Києва. 

Нагадаємо, виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму. Серед більш як 500 експонатів - артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів.

У Міністерстві культури України раніше повідомили, що МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України. 

Раніше повідомлялося, що виставка золота скіфів, на яке претендує Росія, анексувавши Крим, залишиться в Амстердамі до вересня. Роботу виставки продовжили через політичні міркування.

У вересні скіфське золото виставили в експозиції Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської Лаври.