Столтенберг прокоментував плани НАТО щодо ракетного договору

13 Лютого 2019, 18:33

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що питання виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підняла адміністрація президента США Дональда Трампа, однак порушення з боку Росії фіксувалися ще за часів президентства Барака Обами. Про це він завив у середу, 13 лютого, під час саміту в Брюсселі, передає кореспондент Тижня.

 

 

Так, йдеться про 16 років, які Росія мала на повернення до виконання ДРСМД. Натомість зараз усі країни-члени одностайно погодилися, що російська сторона його порушує, а договір, якого дотримується лише одна сторона, не може гарантувати безпеку членам НАТО. Столтенберг зазначив, що тепер організація діє в двох напрямках одночасно – аналізує та прораховує можливі наслідки припинення ДРСМД, а також – намагається його врятувати, пропонуючи Росії повернутися до його виконання.

 

"Вікно можливостей лишається відкритим", – підкреслив він.

 

Водночас генсек НАТО звернув увагу на те, що російські ракети не є поодиноким випадком, поява цієї зброї є частиною більш широких зусиль Москви. За його словами, Росія вже довгий час інвестує надзвичайно великі суми для підвищення своїх військових спроможностей, у тому числі щодо ядерного озброєння.

 

"І використовують силу проти своїх сусідів, як-от Україна", – резюмував Столтенберг.

 

Крім того, він додав, що тепер дії РФ вимагають дій у відповідь, але ці кроки будуть чітко прораховані.

 

"Не йдеться про підхід "ракета за ракету" чи "шкода за шкоду", – повідомив Столтенберг, прокоментувавши позицію Альянсу.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.