«Згідно з чинною Конституцією, при внесенні змін до розділу I (загальні принципи), III (вибори, референдум) і XIII (порядок внесення змін до Конституції) референдум обов'язковий. Я чітко усвідомлюю, що є необхідність удосконалення і першого, і третього розділів, так що, очевидно, буде референдум по внесенню змін до Конституції», – сказала вона в інтерв'ю «Коммерсант-Украина».
В той же час вона заявила, що виключає можливість того, «що буде обраний якийсь інший варіант». «І я наполягаю, що проведення референдуму не виключить парламент з конституційного процесу. Це буде той референдум, який передбачений нинішнім порядком внесення змін до Конституції», – додала Ставнійчук.
За словами секретаря Конституційної асамблеї, існує ризик того, що документ, розроблений КА, опинившись у парламенті, може зазнати суттєвих змін, і його зміст буде відрізнятися від розробленого асамблеєю.
«Так, такий ризик існує. Тому асамблея повинна працювати, враховуючи реальність, її членам слід взаємодіяти і з президентом, і з парламентом. Ніхто не позбавить президента права дискутувати про положення законопроекту, який він подає в парламент, і ніхто не позбавить народних депутатів права вносити зміни в проект в ході його розгляду в Раді», – сказала Ставнійчук.
Нагадаємо, Янукович створив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при президентові 17 травня. Представники опозиції відмовилися брати участь у роботі асамблеї. Однак, президент Віктор Янукович прогнозує, що після виборів Верховної Ради до роботи Конституційної асамблеї приєднаються представники опозиції.
Читайте також: Конституційна асамблея: запасний варіант для влади