Стали відомі подробиці продажу української філії Сбєрбанку

29 Березня 2017, 08:13

За українську філію Сбєрбанку покупці заплатять приблизно $130 мільйонів, що згідно з міжнародною звітністю банку за січень-вересень 2016 року є сумою, меншою за капітал фінустанови. Про це повідомили ЗМІ у середу, 29 березня. 

Зазначається, що сума угоди офіційно не розкривалася.

Водночас стали відомі і частки нових власників банку: Григорій Гусельников через Norvik Banka отримає 45%, Саїд Гуцерієв – 55%.

Згідно з повідомленням Сбербанку, угода повинна бути закрита до кінця першого півріччя.

Окрім того, відомо, що переговори з цими інвесторами Сбербанк вів з кінця 2016 року.

За неофіційними джерелами ЗМІ, початково обговорювалася істотно більш висока сума угоди, але санкції, запроваджені президентом України щодо російських банків в середині березня, значно скоригували ситуацію. 

Також за інформацією джерела, ситуацію погіршили акції українських активістів.

Нагадаємо, 28 березня стало відомо, що російській Сбєрбанк продав свої філії в Україні. Банки нібито купує консорціум інвесторів, у який входить латвійський Норвік Банк та білоруська приватна компанія.

Як повідомлялося, Національний банк за рішенням Ради національної безпеки і оборони застосував від 23 березня санкції стосовно дочірніх компаній російських державних банків, які працюють в Україні. Відповідно до рішення, санкції терміном на один рік будуть застосовані до публічного акціонерного товариства «Сбербанк», ПАТ «ВіЕс Банк», ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», ПАТ «ВТБ БАНК», ПАТ «БМ БАНК» «в частині запобігання виведенню капіталів зазначеними юридичними особами за межі України на користь пов’язаних із ними осіб».

Причиною запровадження санкцій стало те, що материнські структури цих банків у Росії почали визнавати незаконні «документи», видані непідконтрольними Україні самочинно створеними органами на окупованих частинах Донбасу.

Останнім часом у низці українських міст відбуваються акції протесту проти діяльності російських банків, зокрема, активісти заливають їхні фасади червоною фарбою і замуровують бетонними блоками.