Стали відомі підсумки засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську

15 Травня 2017, 19:19

У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи. Про це в Facebook повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, основне питання сьогоднішнього порядку денного – підсумки верифікації осіб, які вчинили злочини, але яких можна помилувати в рамках законодавства заради звільнення українських заручників. Оліфер нагадала, що кілька сотень людей не бажають повертатися на територію ОРДіЛО.

«Українська сторона наполягла на участі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковська і в засіданні гуманітарної підгрупи, і в засіданні Тристоронньої контактної групи. Всі сторони підкреслили: виконана величезна робота, в якій брали участь представники ОБСЄ, СБУ, офісу українського омбудсмена і кілька матерів тих, хто перебуває в українських пенітенціарних установах. Опитування відбувалося відповідно до міжнародних стандартів, були досконально дотримані як конфіденційність, так і норми міжнародного гуманітарного права. Верифікація відбулася з 28 квітня по 12 травня, за цей час група проїхала понад 14 тисяч кілометрів, були в 20 регіонах України, відвідали 37 пенітенціарних закладів», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Порошенко назвав небажання РФ звільняти заручників підставою для продовження санкцій

Також повідомляється, що українська сторона наполягає на негайному узгодженні списків і конкретизації дати звільнення людей.

«Представники ОРДіЛО висловили сумнів щодо бажання/ небажання окремих громадян переміщатися на непідконтрольну Україні частину Донбасу. Як жест доброї волі пані Лутковська перевірить цю інформацію і дасть свій висновок. Остаточні результати будуть оброблені ОБСЄ», – зазначила Оліфер.

Також ішлося про роботу місії ОБСЄ на окупованому Донбасі.

«Зокрема, ми обурені фактом сексуальних домагань з боку озброєних людей, яких зазнала жінка-співробітник СММ ОБСЄ. Інцидент повинен бути розслідуваний, а винні – суворо покарані. Безпека членів СММ ОБСЄ – невід'ємна складова виконання Мінських домовленостей, так само як і встановлення повноцінного сталого режиму припинення вогню, виведення російських військових підрозділів з території України, контроль над кордоном», – наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, 26 квітня в Мінську відбулося попереднє засідання Тристоронньої контактної групи. Тоді сторони домовилися про верифікацію відмови громадян від переміщення на непідконтрольну Україні частину Донбасу.

Тим часом у СБУ розкрили подробиці верифікації в’язнів, які відмовляються повертатися на окуповані терористами території Донбасу.