НОВИНИ

Стали відомі підсумки засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську

Сторони домовилися продовжити роботу підгрупи з безпеки найближчим часом.

У Мінську завершилося засідання Тристоронньої контактної групи. Про це в Facebook повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, на засіданні заслухали попередню інформацію глави СММ ОБСЄ Ертурула Апакана про хід розслідування трагічного інциденту, що стався 23 квітня в Луганській області. Сторони домовилися продовжити роботу підгрупи з безпеки найближчим часом.

«На 18 квітня 2017 року була запланована верифікація відмови громадян від переміщення на непідконтрольну Україні частину Донбасу. Однак у зв'язку з позицією ОРДіЛО захід було зірвано. За підсумками сьогоднішньої роботи узгоджено, що така верифікація відбудеться в найкоротші терміни, в ній також візьмуть участь представники ОБСЄ, СБУ, офісу українського омбудсмена, матері утримуваних осіб», - наголосила Оліфер.

«З огляду на цілий комплекс негативних факторів, таких як рейдерське захоплення української приватної та державної власності, відсутність бажання у представників ОРЛО здійснювати платежі за спожиту електроенергію, українська сторона була змушена припинити її поставки в ОРЛО», - додала прес-секретар Кучми.

Нагадаємо, 12 квітня у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. З-поміж іншого, сторони обговорювали питання звільнення заручників. Так, перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко розповіла, що кількість заручників, яких утримують терористи на Донбасі, зросла до 126 за рахунок цивільних осіб. Крім того, за її словами, українська сторона заради звільнення заручників запропонувала як компромісний варіант залучити до процесу офіс Уповноваженого ВР з прав людини.

Однак уже 18 квітня терористи відмовилися від початку процедури верифікації списків заручників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.