Сполучені Штати Америки у п’ятницю, 2 серпня, вийдуть з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності для розробки власних нових боєголовок після того, як росіяни відмовилися знищувати свої нові ракети, які, за словами Північноатлантичного альянсу порушують пакт.
Зокрема, американський президент Дональд Трамп висловив надію, що можна ДРСМД можна замінити іншою угодою.
«Ми не обговорювали INF», – зауважив глава Білого дому, коментуючи недавню телефонну розмову з президентом РФ Владіміром Путіним.
«Це, швидше за все, посилить, а не зменшить загрозу, спричинену балістичними ракетами», – заявив журналістам в четвер генеральний секретар США Антоніо Гутеррес.
«Незалежно від того, що відбувається, сторони повинні уникати дестабілізуючих подій і терміново домагатися узгодження нового спільного шляху міжнародного контролю над озброєнням», – додав він.
Нагадаємо, 3 липня президент Росії Владімір Путін підписав закон про зупинку Росією дії Договору про ракети середньої та малої дальності.
Раніше Путін підписав указ про призупинення виконання ДРСМД.
Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.
Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень ДРСМД, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.
Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.
4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням ДРСМД є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.
Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.