США ведуть переговори щодо розміщення ракет в Азії

14 Серпня 2019, 12:21

Вашингтон консультується зі своїми союзниками щодо планів розгортання ракет середньої дальності в Азії, в той час як Китай говорить, що відповість контрзаходами. Про це повідомляє AP з посиланням на високопоставленого американського дипломата.

 

Зокрема, Вашингтон заявив, що планує розмістити таку зброю в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні після виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).

 

Крім того, США звинуватили іншого учасника Договору, Росію, в шахрайстві через розробку систем озброєнь, заборонених згідно з договором. Однак багато аналітиків кажуть, що Вашингтон вже давно прагне розгорнути ракети середньої дальності, щоб протистояти зростаючому арсеналу Китаю.

 

Разом з тим, 13 серпня  на селекторній нараді заступник Держдепартаменту з питань контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила, що уряди приймуть рішення про розміщення таких ракет.

 

"Будь-яке рішення щодо цього регіону буде прийнято в рамках консультацій з нашими союзниками, це не одностороннє рішення США", — заявила Томпсон.

 

До того ж союзники США за договором про взаємну оборону Японія, Південна Корея та Австралія вважаються головними кандидатами на ракетну базу, хоча Пекін попередив, що будь-яка країна, яка прийме таку угоду, зіткнеться з відплатою, ймовірно, у формі економічного бойкоту або аналогічних санкцій.

 

Хоча Китай підтримує великий запас ракет середньої дальності, Пекін стверджує, що вони не можуть досягти США, в той час як ракети, розгорнуті США в Азії, будуть знаходитися на відстані удару від материкового Китаю.

 

Нагадаємо, 2 серпня США офіційно виходять з ДРСМД  для розробки власних нових боєголовок після того, як росіяни відмовилися знищувати свої нові ракети, які, за словами НАТО  порушують пакт.

 

3 липня президент Росії Владімір Путін підписав закон про зупинку Росією дії Договору про ракети середньої та малої дальності. 

 

Раніше  Путін підписав указ про призупинення виконання ДРСМД.

 

2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень ДРСМД, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням ДРСМД є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.