США не погодилися на умови Туреччини щодо звільнення пастора Брансона

21 Серпня 2018, 12:59

США не погодилися із пропозицією Туреччини щодо вирішення кризи в стосунках двох країн, пов'язавши долю американського пастора Ендрю Брансона з рішенням щодо турецького банку, який звинувачують у порушенні санкцій. Про це повідомляє The Times.

 

Як зазначається, Анкара запропонувала звільнити пастора, який був затриманий турецькою владою і звинувачений у причетності до спроби перевороту 2016 року, у обмін на пом’якшення покарання для Halkbank. Згідно з повідомленням, цьому банку, більша частина якого належить турецькій державі, загрожують мільярдні штрафи за звинуваченнями в купівлі золота для оплати імпорту нафти з Ірану в Туреччину.

 

Своєю чергою, американські чиновники відхилили угоду, заявивши, що Брансон має бути звільнений, перш можуть обговорюватися ніж інші питання.

 

"Реальний союзник НАТО в першу чергу не заарештовував би Брансона", – наголосив один чиновник США.

 

Крім того, президент США Дональд Трамп в інтерв’ю агентству Reuters заявив, що, на його думку, домовився з Ердоганом, коли переконав Ізраїль випустити затриману турецьку жінку в обмін на свободу пастора.

 

"Я звільнив цю людину для нього. Я очікую, що він дозволить цій дуже невинній і чудовій людині, чудовому батькові та великому християнину залишити Туреччину", – підкреслив він.

 

Як повідомлялося,  17 серпня в Туреччині суд відхилив апеляцію про звільнення американського пастора Ендрю Брансона, арешт якого спричинив серйозну кризу у стосунках між Анкарою та Вашингтоном. 

 

16 серпня міністр фінансів США Стівен Мнучін заявив, що Вашингтон може запровадити нові санкції проти Туреччини, якщо Анкара не відпустить американського пастора Ендрю Брансона, який знаходиться під вартою вже близько двох років. Своєю чергою, турецький міністр торгівлі Рушар Пекан прокоментував відповідну заяву, наголосивши, що Анкара вживатиме відповідних заходів. 

 

Нагадаємо, 1 серпня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти турецького міністра внутрішніх справ Сулеймана Сойлу та керівника Мін'юсту Туреччини Абдулхамита Гюля через їхню роль у переслідуванні американського пастора Ендрю Брансона. 

 

29 липня президент США Дональд Трамп погрожував запровадити санкції щодо Туреччини, якщо Анкара не звільнить Брансона. Своєю чергою, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара не відступатиме під натиском Вашингтону щодо арешту американського пастора Ендрю Брансона. 

 

Брансон був поміщений у в’язницю в Туреччині у жовтні 2016 року. Турецька влада стверджує, що він брав участь у русі проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі вважають причетним до організації спроби держперевороту. 

 

Крім того, 10 серпня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про подвоєння тарифів на сталь і алюміній Туреччини.