США допоможуть Індонезії модернізувати оборонний комплекс

18 Листопада 2011, 18:43

На двосторонній зустрічі із прем’єр-міністром Індії Манмоханом Сінгхом, Обама заявив, що США та Індія розглядають саміт як необхідний майданчик для перемовин з питань морської безпеки, нерозповсюдження ядерної зброї та співпраці у подоланні наслідків катастроф та наданні гуманітарної допомоги.

Прикметно, що зустріч між Обамою та Сінгхом відбулась на наступний день після повідомлення з Австралії про те, що ця країна готова переглянути обмеження на продаж урану Індії. Обмеження щодо Індії діють через те, що ця країна не приєдналась до угоди щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

Обама також зустрівся із президентом Індонезії Юдхойоно. Лідери домовились про співпрацю у модернізації оборонного комплексу Індонезії. Раніше, в ході візиту до Австралії, в якій США нині розширюють свою військову присутність, Обама назвав тихоокеанський регіон ключовим для світової політики у 21-му сторіччі.

В ході візиту до Індонезії, Обама також схвально прокоментував підписання масштабної угоди щодо закупки літаків Боїнґ індонезійською авіакомпанією Lion Air. Відповідно до угоди, до Індонезії буде доправлено 230 літаків Боїнґ 737. Загальна вартість угоди – $22 мільярди, що робить її найбільшим комерційним замовленням в історії.

Перебуваючи в Індонезії Обама заявив про намір США та Індонезії підписати пакт щодо підтримки сталого розвитку, системи охорони здоров’я та державних послуг в Індонезії з боку США. Вартість угоди оцінюється у 600 мільйонів доларів.

Обама також зустрівся із лідерами Філіппін та Малайзії. Наступними у порядку денному президента США – зустрічі із лідерами країн регіону, які мають територіальні суперечки із Китаєм.

Читайте також: На виборах 2012 року Обамі доведеться провести «ребрендинг» свого іміджу