США, Британія і Франція домовились про “більш сильну відповідь”, якщо Сирія застосує хімзброю

11 Вересня 2018, 08:27

Сполучені Штати Америки, Велика Британія і Франція домовилися про "набагато більш сильну відповідь", ніж раніше, якщо сирійський уряд знову використає хімічну зброю. Про це повідомив радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Джон Болтон, передає агентство Reuters.

 

"Ми останнім часом намагалися передати повідомлення, що якщо буде третє застосування хімічної зброї, відповідь буде набагато сильнішою", – зауважив він.

 

"Я можу сказати, що ми консультувалися з британцями і французами, які приєдналися до нас, коли ми завдавали другий удар, і вони також погоджуються, що ще одне використання хімічної зброї призведе до набагато більш сильної відповіді", – підкреслив радник.

 

Зокрема, в останні дні чиновники США заявили, що у них є докази того, що сирійські урядові війська готують хімзброю перед запланованим нападом на контрольований повстанцями Ідліб в північно-західній частині країни.

 

Так, голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Джозеф Данфорд, відзначив, що наприкінці минулого тижня він був залучений у черговий діалог з адміністрацією президента США про військові варіанти, якщо Сирія проігнорує американські застереження щодо застосування хімзброї.

 

Раніше видання The Wall Street Journal з посиланням на американських урядовців повідомило, що  президент Сирії Башар Асад затвердив використання газоподібного хлору в провінції Ідліб.

 

Нагадаємо, 9 вересня російські військові заявили, що двоє американських винищувачів F-15 завдали ударів по сирійській провінції Дейр-ад-Зор фосфорними боєприпасами. У Пентагоні заперечили цю інформацію.

 

Раніше стало відомо, що російська та сирійська авіація відновила інтенсивне бомбардування у провінціях Ідліб і Хама на тлі спроб Дамаска витиснути сирійських повстанців з їхнього останнього оплоту після того, як російсько-ірансько-турецький саміт не зміг домовитись про перемир’я. 

 

Як повідомлялося, 7 вересня президент РФ Владімір Путін та лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибули в іранську столицю Тегеран, щоб взяти участь у переговорах по Сирії. 

 

6 вересня спецпредставник США по Сирії Джим Джеффрі повідомив, що Вашингтон має докази про підготовку хімічної атаки на сирійську провінцію Ідліб. 

 

Так, Рада безпеки ООН повідомила, що 7 вересня проведе засідання через ситуації в сирійській провінції Ідліб, по якій РФ та сили президента Сирії Башара Асада завдали авіаудари, унаслідок яких загинули 13 мирних жителів.

 

Своєю чергою, постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі нагадала про неприпустимість використання хімічної зброї під час наступу на Ідліб. За її словами, якщо хімічна зброя буде використана, "ні для кого не секрет, хто саме її застосує".

 

4 вересня в Сирії військові літаки Росії відновили авіаудари по останній утримуваній повстанцями провінції Ідліб після 22-денної перерви. РФ підтримує президента Сирії Башара Асада, військові якого в цей час також завдають авіаударів і здійснюють обстріли.

 

Крім того, президент США Дональд Трамп заявив, що РФ та Іран здійснять серйозну гуманітарну помилку в Сирії, якщо допустять наступ урядових сил на провінцію Ідліб.