Список “672”. Волонтери оприлюднили дані росіян, причетних до агресії проти Грузії в 2008 році

17 Серпня 2018, 17:53

Грузинська ініціативна група  "რუსეთს რა?!"  ("Що таке Росія?!") зібрала ідентифікаційні дані політичних та військових керівників Росії, а також персональні дані російських військовослужбовців, які брали участь у вторгненні в Грузію в серпні 2008 року. Про це повідомляє міжнародне розвідувальне товариство Informnapalm.

 

"Грузинська ініціативна група 2რუსეთს რა?!"  ("Rusets Ra?!" ) в переддень десятої річниці російського вторгнення в Грузію зібрала масив даних про російське вторгнення в Грузію. Це встановлені дані і фотографії понад 500 російських військовиків та цивільних посадових осіб, які брали участь або причетні до планування і реалізації агресії проти Грузії у серпні 2008 року", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, волонтери зібрали відповідні дані методом розвідки відкритих джерел, а саме – зібрали десятки публікацій та відеолориків, зокрема накази про нагородження, статті і телерепортажі про російських військовиків. Крім даних із соціальних мереж, велика частина ідентифікованих учасників російського вторгнення 2008 року знайдена в тематичних групах, на форумах, з наступним вивченням та аналізом профільних даних і контактів фігурантів.

 

"Інформація систематизована у кілька тематичних блоків (списків), більшість виявлених агресорів – офіцери і контрактники частин та з’єднань Північно-Кавказького військового округу, Чорноморського флоту, авіації, спецназу та повітряно-десантних військ. Також у списках присутня політична еліта РФ (станом на серпень 2008 року), керівництво Міністерства оборони і Генерального штабу Збройних сил Росії", – наголосили в Informnapalm.

 

  • Список №1– на основі публікації "Одужуйте, рідні" (список поранених військовиків РФ). З 280 названих у відкритих джерелах та соцмережах ідентифіковано 196 військовослужбовців, не встановлено – 84;

 

 

  • Список №2 – на основі розслідувань Informnapalm, зібрано дані 50 військовослужбовців – ветеранів вторгнення зі складу ПКВО і ПДВ;
  • Список №3 — політична еліта РФ станом на серпень 2008 року: уряд, адміністрація президента, керівники силових відомств, федеральні збори – 37 посадових осіб;
  • Список №4 — керівництво міністерства оборони, генерального штабу, командувачі родів та видів військ, керівники служб збройних сил –  54 посадові особи;

 

 

  • Список №5 — Чорноморський флот (командування, командири кораблів, старші офіцери) – 16 ідентифікованих, 12 не встановлені;
  • Список №6 — Військово-повітряні сили (командування, льотний склад, персонал) – 14 ідентифікованих;
  • Список №7 — Повітряно-десантні війська (командири з’єднань, частин, підрозділів і окремі військовослужбовці) – 18 ідентифікованих;
  • Список №8 — Північно-Кавказький військовий округ (командування округу, командування дивізій, полків, батальйонів / дивізіонів та інших підрозділів, окремі військовослужбовці та пособники – цивільні особи, що забезпечували дії сил вторгнення) – 115 ідентифікованих, 76 не встановлені.

 

 

Наголошується, що загалом у списку названо 672 імені, з них ідентифіковано 500 осіб, частково ідентифіковано – 172.

 

"Грузинські активісти зазначають, що представлений "список 6722 – тільки перша ластівка, і до нього ввійшли не всі російські агресори, але такі дослідження ніхто раніше не проводив. Дані про всіх виявлених осіб підкріплені відповідними посиланнями та архівами з інформацією про їхню участь (причетність) до вторгнення у серпні 2008 року. Дані можна використовувати для формування повноцінного "Списку Татунашвілі – Отхозорія", потрібна тільки політична воля держави", – додали в розвідувальному товаристві.

 

 

Читайте також: "Солідарність з Тбілісі". Світ про десяту річницю початку війни Росії з Грузією

 

Як повідомлялося, Україна, Латвія, Литва та Польща підтвердили незмінну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів в десяту річницю російської військової агресії проти цієї країни. Згодом у міністерстві закордонних справ Канади заявили, що продовження Росією окупації Південної Осетії та Абхазії порушує міжнародне право, суверенітет та територіальну цілісність Грузії. 

 

Нагадаємо, 7 серпня Європейський Союз заявив про підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів та про прихильність до мирного вирішення конфлікту з Росією.

 

14 червня Європарламент ухвалив резолюцію щодо Грузії, а саме – "захоплені території Грузії через 10 років з російської інтервенції", у якій закликав Росію припинити окупацію грузинських територій.

 

Після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще чотири держави – Нікарагуа, Венесуела, Науру та Сирія. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.