Справа Шеремета. Підозрюваний Антоненко передав листа з СІЗО

17 Грудня 2019, 12:04

Підозрюваний у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета музикант і військовослужбовець Андрій Антоненко передав із СІЗО листа, у якому подякував матері Шеремета та спростував свою причетність до вбивства журналіста. Лист 16 грудня опублікувала директорка гурту Riffmaster Поліна Іванова.

 

"Я дякую матері Павла Шеремета за те, що вона не хоче, щоб страждали невинні люди", — написав підозрюваний.

 

 

Також Антоненко подякував друзям і колегам за підтримку.

 

Водночас начальник прес-служби Командування Сил спеціальних операцій ЗС України  Олексій Никифоров зазначив, що Антоненко перебуває у штабі ССО від 2017 року і дотепер.

 

Також Никифоров пояснив, що:

 

  • На загальних зборах керівного складу ССО за участю командирів усіх військових частин було ухвалено рішення клопотати перед Печерським райсудом про пом’якшення запобіжного заходу Антоненку, а саме про домашній арешт для нього. Відповідний документ передано судді через адвокатів і долучено до справи;
  • Суду надано службову характеристику сержанта Антоненка за підписом командира військової частини, де він проходить службу;
  • За дні, що минули з моменту взяття Антоненка під варту, жодного запиту від органів слідства до Командування не надходило;
  • У складі ССО Андрій Антоненко не обіймав посади, які передбачають виконання бойових завдань в зоні проведення АТО/ООС. Перебування сержанта Антоненка в зоні проведення АТО/ООС пов’язано із його діяльністю як музиканта, в складі групи внутрішньої комунікації ЗСУ тощо;
  • В Командуванні ССО розраховують на об’єктивні, неупереджені дії слідства, готові усіляко сприяти розслідуванню. Однак суто з людської точки зору, а не з позиції посадовців, вірять в невинуватість військовослужбовця та сподіваються, що найближчим часом це доведе суд.

Нагадаємо, справа стосується вбивства журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року у Києві. Він загинув у результаті вибуху автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб). У СБУ озвучили основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі. Мова йде, зокрема, про Андрія «Ріффмастера» Антоненка. Він – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України, автор хіта Сил спецоперацій «Тихо прийшов, тихо пішов». Також у справі як підозрювані, окрім Кузьменко, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

У зв’язку з цією справою поліція провела обшуки також у подружжя волонтерів Євгена та Наталії Акастьолових. Євген Акастьолов під час Революції Гідності був заступником командира Першої сотні. Наталя допомагає пораненим бійцям у шпиталях.

 

13 грудня  Печерський суд Києва відправив під домашній арешт до 8 лютого 2020 року Яну Дугарь. Вночі 14 грудня суд також обрав запобіжні заходи Андрію Антоненку та Юлії Кузьменко, відправивши їх в СІЗО до 8 лютого.