Справа Манафорта. Дані соцопитувань передавали Ахметову і Льовочкіну – CNN

10 Січня 2019, 11:50

Двоє українських бізнесменів, Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов, були ймовірними отримувачами даних соціологічних опитувань під час президентської кампанії 2016 року у Сполучених Штатах Америки. Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на джерело.

 

Зазначається, що екс-глава адміністрації президента України Віктора Януковича Льовочкін та олігарх Ахметов сплатили екс-очільнику передвиборчого штабу Дональда Трампа політтехнологу Полу Манафорту мільйони доларів за роки співпраці з ним.

 

Водночас Міністерство юстиції США спочатку звернулося до спецпрокурора Мюллера з проханням розглянути зв'язки проросійських українців з Манафортом через те, як вони можуть бути пов'язані з іншими твердженнями про координацію Росії з кампанією Трампа.

 

Зокрема, Манафорт заробив мільйони від своєї української політичної роботи протягом декількох років. Це включало перекази з Ахметова та Льовочкіна через офшорні банківські рахунки.

 

Своєю чергою, у серпні 2016 року Манафорт повідомив своєму бухгалтеру, що очікує ще на надходження 2,4 мільйона доларів за роботу в Україні. Представник Манафорта Джейсон Малоні підтвердив, що політтехнолог очікував на надходження 2,4 млн дол., однак, за словами Малоні, йшлося про старі борги, а не оплату за отримання даних соцопитувань.

 

Як повідомлялося, за даними ЗМІ, колишній радник передвиборчої кампанії президента США Дональда Трампа та лобіст екс-президента України Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором Робертом Мюллером. Згодом ЗМІ повідомили, що Пол Манафорт погодився визнати провину за двома пунктами звинувачень, а саме: визнав себе винним у змові проти США та змові з метою перешкоджання правосуддю. Своєю чергою, у Білому домі заявили, що рішення Пола Манафорта визнати себе винним і співпрацювати зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером "абсолютно не пов'язано" з Дональдом Трампом. 

 

Нагадаємо, 21 серпня в США суд присяжних визнав винним за вісьмома пунктами обвинувачення колишнього радника передвиборчої кампанії Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. 

 

Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство.  Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні. 

 

Під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.  

 

25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.