НОВИНИ

У США суд присяжних визнав Манафорта винним

Якщо суддя погодиться із висновками присяжних, загалом екс-раднику Трампа загрожує до 80 років ув'язнення.

У США суд присяжних 21 серпня визнав винним за вісьмома пунктами обвинувачення колишнього радника передвиборчої кампанії Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. Відповідне рішення присяжні винесли під час судового розгляду і місті Александрія, штат Вірджинія, передає Reuters.


Як зазначається, п'ять із восьми обвинувачень мають відношення до ухиляння від податків. Зокрема, перший – недекларування іноземних банківських рахунків, як вимагає того закон, ще два пункти – щодо банківського шахрайства.


За іншими 10-ма пунктами, щодо яких присяжні не змогли досягти консенсусу, суддя оголосив процес таким, який не відбувся.


Загалом Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Якщо суддя погодиться із висновками присяжних, загалом йому загрожує до 80 років ув'язнення.


Суд присяжних, який визначався з вироком Манафорту упродовж чотирьох діб, складається з шести жінок та шести чоловіків.


Після того, як Манафорта визнали винним, Центр визначення та підрахунку терміну ув'язнення Пенітенціарного бюро повинен порахувати термін відбування покарання.


На спеціальному судовому слуханні прокурори і сторона захисту висловлять думки з цього приводу, але рішення суддя ухвалюватиме одноосібно.


Крім того, у вересні у Вашингтоні розпочнуться слухання щодо справи про лобістську діяльність Манафорта – політтехнолог, працюючи на владу України, не зареєструвався як іноземний агент.

 

Як повідомлялося, 16 серпня суд присяжних не зміг винести свій вирок у справі колишнього радника передвиборчої кампанії президента Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. 

 

Раніше Манафорт відмовився давати свідчення у суді. Зокрема, він має право не давати свідчення проти самого себе відповідно до п'ятої поправки до Конституції США  Наголошується, що якби Манафорт давав свідчення, йому довелося б пояснювати прокурорам кілька листів і банківських форм зі своїм ім’ям і підписом на них.

 

Нагадаємо, 14 серпня на десятий день судових слухань у справі щодо Манафорта сторона обвинувачення закінчила допит свідків. Зокрема, останніми свідчили віце-президент Federal Savings Bank Джеймс Бреннан і спецагент з розслідування економічних злочинів Мінфіну США Пола Лісс. За словами Бреннана, він і його колеги задокументували низку сумнівних моментів щодо доходів компанії Манафорта. 

 

Раніше колишній діловий партнер Манафорта Рік Гейтс заявив, що українські клієнти політтехнолога заплатили мільйони доларів шляхом переведення коштів із рахунків на Кіпрі на незареєстрований іноземний банківський рахунок Манафорта теж на Кіпрі. 

 

Федеральний прокурор Узо Асоні оголосив основні обвинувачення, висунуті політконсультанту Полу Манафорту. За словами прокурора, політтехнолог ставив себе вище за американське законодавство.  Так, сторона обвинувачення заявила, що політтехнолог відкрив 30 рахунків у трьох країнах, щоб приховати доходи від роботи в Україні. 

 

Своєю чергою, під час засідання суду адвокат Манафорта Томас Зенле заявив, що політтехнолог отримував незареєстровані доходи, бо це було умовою його українських бізнес-партнерів.  

 

Також 15 червня президент США Дональд Трамп назвав "нечесним" рішення суду про взяття під варт колишнього радника передвиборчої кампанії президента Пола Манафорта. 

 

25 червня суд змінив запобіжний захід для екс-голови передвиборного штабу Дональда Трампа Пола Манафорта з домашнього арешту на утримання під вартою. Суддя скасував перебування Манафорта під домашнім арештом після того, як прокурори заявили, що Манафорт спробував втрутитися в справи свідків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.