Спортивний огляд: тиждень унікальних українських рекордів у фехтуванні, плаванні і легкій атлетиці

Суспільство
26 Липня 2019, 16:29

Неперевершена Харлан

На чемпіонаті світу з фехтування у Будапешті збірна України здобула чотири медалі – золото Ольги Харлан, срібло чоловіків у командній першості шпажистів і бронзові нагороди Олени Кривицької та Ігоря Рейзліна в індивідуальних виступах зі шпагою. За історію ліпше українські мушкетери виступали на світових першостях лише двічі. Та й то не кількісно, а лише якісно – в Гавані-2003 і тому ж Будапешті-2013 наша команда вигравала по два золота, одному сріблу і одній бронзі.

Хоча за підсумками цих змагань уваги вартує не стільки виступ команди загалом, скільки окремої її персоналії. Мова про 28-річну олімпійську чемпіонку Пекіна-2008 у командній першості шаблісток Ольгу Харлан. Зараз в угорській столиці наша видатна спортсменка виграла своє четверте «особисте» золото чемпіонатів світу. Більше за всю історію жіночого фехтування не здобував просто ніхто.

При цьому варто пригадати, що минулий сезон Харлан присвятила лікуванню, а цьогорічне повернення виявилося доволі болісним. Втім, у Будапешті Ольга продемонструвала і волю, і характер. Два бої вона виграла, знаходячись в ударі від поразки. Так було у чвертьфіналі, коли Харлан поступалася 13:14 землячці Аліні Комащук. Повторилася ситуація й у фіналі, де Харлан боролася зі своєю найпринциповіою суперницею, олімпійською чемпіонкою і лідером світового рейтингу Софьєю Вєлікою із РФ. Впродовж усього бою Ольга була попереду, але в кінцівці програла кілька ударів поспіль і при рахунку 13:14 права на помилку вже не мала. Проте в цю мить Харлан продемонструвала граничну концентрацію і зламала поєдинок на свою користь. Загалом, з урахуванням командних першостей, Харлан вже є шестиразовою чемпіонкою світу.

Падіння «вічного» рекорду

Сенсацію на чемпіонаті світу з водних видів спорту в корейському Кванджу створив 18-річний плавець із Кривого Рога Денис Кесиль. У фіналі 200-метрівки батерфляєм юнак побив, здавалося б, вічний національний рекорд першого в незалежній українській історії чемпіона світу з плавання Дениса Силантьєва. Рекорд віднедавна екс-нардепа від Радикальної партії протримався цілих 17 років. На чемпіонаті світу-2002 Силантьєв подолав коронну для себе дистанцію за 1.55,42 секунди. Кесиль проплив 200 метрів «дельфіном» за 1.54,79 і таким чином став першим українцем, який зумів проплисти цю дисципліну швидше, ніж за хвилину і 55 секунд.

При цьому у фіналі чемпіонату світу Кесиль був п’ятим. Ще фантастичніше досягнення підкорилося 19-річному угорцеві Крістофові Мілаку, який не просто став чемпіоном світу, а побив встановлений десять років тому на чемпіонаті світу в Римі світовий рекорд легендарного американця Майкла Фелпса. Причому Мілак став першою на планеті людиною, який виплив на 200-метрівці батерфляєм з хвилини і 51-ї секунди – 1.50,73!

А загалом на чемпіонаті світу з плавання окрім рекорду Кесиля українцям поки хизуватися нічим. Андрій Говоров на 50-метрівці батерфляєм, Михайло Романчук і Сергій Фролов на 800-метрівці вільним стилем у фінал потрапили, але залишилися там без медалей. На увагу заслуговує також результат Дениса Коптєлова на 200-метрівці брасом. 2.09,94 дозволили спортсменові виконати норматив, який є перепусткою на Олімпійські ігри.

Сенсаційний тінейджер

Медалі на чемпіонаті світу з водних видів українки збирали в синхронному плаванні. Таких у нашої команди відразу шість – золото і п’ять бронз. Медаль найвищої проби наші дівчата здобули у гайлайті. Чемпіонками у цій дисципліні стали Єлизавета Яхно, Анастасія Савчук, Владислава і Марина Алексіїви, Валерія Апрєлєва, Яна Наріжна, Катерина Резник, Аліна Шинкаренко, Олександра Коваленко та Вероніка Гришко.

Проте справжній фурор у Кванджу серед українців спричинили все ж не синхроністи, а 13-річний стрибках з трампліна Олексій Середа. Школяр із Луганщини створив сенсацію, здобувши олімпійську ліцензію. Олексій зупинився в кроці від медалей відразу в двох дисциплінах, пов’язаних з десятиметровою вишкою. Спершу він у парі з Олегом Сербиним став четвертим у синхроні, а згодом повторив цей результат в особистій першості, зовсім небагато поступившись запроданцеві україни Алєксандру Бондарю, який змінив наше громадянство на російське.

Золоті атлети

Рекордом турніру увінчався також виступ українців на чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед юніорів. 18-річний метальник молота Михайло Кохан став чемпіоном, покращуючи рекорд змагань у трьох фінальних спробах поспіль. Врешті українець зупинився на показнику 84,73 метра. Варто додати, що на юнацькому рівні Михайло був чемпіоном світу-2017 і чемпіоном Європи-2018. Серед юніорів Кохан здобув першу гучну перемогу. На торішньому юніорському Євро у фінському Тампере він був другим.

Ще видатніше досягнення штурмувала у шведському Буросі. Де відбувалася континентальна першість юніорів, 17-річна стрибунка у висоту Ярослава Магучих. Юна українка не так давно на етапі «Діамантової ліги» стала наймолодшою атлеткою в історії, яка підкорила планку на висоті двох метрів. У Швеції для перемоги Ярославі було достатньо результату 1,92 м. Після того вона штурмувала планку на висоті юніорського світового рекорду – 2,02 м. наразі безуспішно, хоча в одній зі спроб Магучих була дуже близькою до успіху.

Загалом на юніорському чемпіонаті Європи збірна України здобула п’ять медалей – чотири золота і срібло. Окрім Кохана і Магучих, нагороди найвищої проби вибороли метальниця молота Валерія Іваненко і майстер потрійного стрибка Артем Коваленко. Срібло на рахунку стрибуна в довжину Олега Дрощука.