Сполучені Штати закликали вивести російські війська з Грузії

7 Серпня 2018, 15:34

У вівторок, 7 серпня, Сполучені Штати Америки закликали Російську Федерацію вивести свої війська з окупованої території Грузії. Про це йдеться у повідомленні посольства США в Україні в Twitter.

 

"Сьогодні виповнюється 10 років з дня, коли збройні сили Росії ринули через міжнародний кордон з Грузією, намагаючись силоміць змінити його. Території Грузії все ще окуповані Росією. Ми знову закликаємо Росію вивести свої сили на довоєнні позиції, як це було узгоджено в 2008 році", – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 7 серпня Європейський Союз заявив про підтримку суверенітету і територіальної цілісності Грузії у межах її міжнародно визнаних кордонів та про прихильність до мирного вирішення конфлікту з Росією.

 

14 червня Європарламент ухвалив резолюцію щодо Грузії, а саме – "захоплені території Грузії через 10 років з російської інтервенції", у якій закликав Росію припинити окупацію грузинських територій. 

 

Як повідомлялося, після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року Росія окупувала два сепаратистські регіони Грузії – Абхазію і Південну Осетію, – а також визнала самопроголошену «незалежність» цих регіонів. Крім Росії, її визнали ще чотири держави – Нікарагуа, Венесуела, Науру та Сирія. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.