Соратник Тимошенко після Нового року вирішить, чи проситиме притулок в Чехії

28 Грудня 2012, 13:52

"Рішення буде прийматися мною десь після Нового року. Все залежатиме від ситуації в Україні. Хоча те, що я спостерігаю зараз, на надмірний оптимізм не налаштовує", – сказав Шкіль.

"Я нещодавно вже казав про те, що якщо нинішня Верховна Рада пропрацює бодай один день, якщо депутати приймуть присягу, тоді все піде по "накатаному" і сподіватися змін у найближчі п’ять років буде не варто…", – додав він.

Щодо справи проти нього про акції протесту «Україна без Кучми» від 9 березня 2001 року, Шкіль розповів, що отримав листа від заступника генпрокурора Рената Кузьміна, що строки давності по справі пройшли, але закрити її може лише суд, а не ГПУ.  "Це юридична казуїстика, в яку нема сенсу заглиблюватися. Скажу простіше: навіть закриття моєї справи у зв’язку із закінченням термінів давності не зняло б проблему, – зауважив екс-депутат.

"Мої громадянські права не були б відновлені. Я б так і лишився з тавром злочинця. Це аж ніяк не є реабілітацією та виправленням помилок. І це не той формат, на який я міг би пристати", – заявив Шкіль.

Він розповів, що мав бесіду з лідером об'єднаної опозиції Олександром Турчновим після формування виборчого списку "Батьківщини" і до того. За його словами, керівнику штабу опозиції було відомо про справу проти Шкіля, але він наполіг, щоб його номер у списку був 87.

Нагадаємо, Андрій Шкіль, який  не потрапив до парламенту за списком "Батьківщини" та, відповідно, позбувся депутатської недоторканності, після виборів виїхав до  Чехії через політичні переслідування. Він підтвердив, що в Україні заарештували частину його майна, проте повідомив, що йому невідомо, з чим це пов'язано.

Разом з тим, у Генеральній прокуратурі і міліції запевнили, що підстав для переслідування   Шкіля у них немає, та заявили, що арешт майна колишнього депутата може бути пов'язаний з цивільним позовом від постраждалих в ДТП за участю Шкіля.

Як сказав інтерв’ю Тиждень.ua народний депутат від ВО «Батьківщини» Арсен Аваков, який повернувся з Італії, разом зі Шкілем під тиском перебувають ще кілька колишніх і чинних депутатів.

Читайте також: За два роки щонайменше п'ятеро українців отримали притулок за кордоном