Видання зазначають, що спецслужби мають доступ до даних зашифрованих банківських операцій, телефонних розмов, а також електронних повідомлень.
Із документів випливає, що Агентство національної безпеки (АНБ) США й "Центр урядового зв'язку" Британії використовують для цієї мети надпотужні комп'ютери.
Крім того, розвідслужби діють на підставі судових постанов і співпрацюють із низкою компаній у сфері технологій.
Як пише Guardian, розвідслужби двох країн "таємно співпрацюють" із низкою компаній і з провайдерів Інтернету, що дозволяє їм зламувати зашифровані дані.
АНБ щорічно витрачає $250 млн на програму, за допомогою якої воно може "таємно впливати" на компанії та їхні продукти.
У документах не уточнюється, з якими саме компаніями співпрацюють спецслужби.
Guardian і New-York Times припускають, що спецслужби мають доступ до систем Hotmail, Google, Yahoo і Facebook.
Нагадаємо, раніше влада Великої Британії змусила газету Guardian віддати або знищити матеріали, передані їй Сноуденом.
Крім того, британське посольство у Вашингтоні звернулося до редакції The New York Times із проханням знищити копії отриманих від Guardian документів колишнього працівника ЦРУ.
30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.
Згідно з матеріалами, які він передав ЗМІ, американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.
1 серпня Росія надала тимчасовий притулок Сноудену.