НОВИНИ

Влада Великої Британії жорстко вимагає від The Guardian віддати або знищити матеріали Сноудена

Влада Великобританії змушує газету The Guardian віддати або знищити матеріали, передані їй екс-співробітником американських спецслужб Едвардом Сноуденом. Про це у своєму блозі написав головний редактор Guardian Алан Расбріджер.

Він уточнив, що трохи більше двох місяців тому з ним "зв'язався дуже високопоставлений урядовий чиновник, який стверджував, що відображає точку зору прем'єр-міністра".

"Відбулися дві зустрічі, під час яких він вимагав повернення або знищення всіх матеріалів... Тон був сталевим, була прихована загроза, що інші в уряді і Білому Домі виступають за набагато більш драконівські підходи", –  відзначає журналіст.

Він також уточнив, що "двоє агентів британського Центру урядового зв'язку (GCHQ), який займається електронною розвідкою, проконтролювали знищення носіїв інформації у лондонському офісі видання".

Нагадаємо, 30-річний аналітик американської розвідки Едвард Сноуден втік з Гавайських островів в Гонконг у травні, незадовго до появи в пресі викривальних статей про секретні операції американських спецслужб і стеження в інтернеті.

Згідно з матеріалами, які він передав ЗМІ, американські спецслужби отримали доступдо даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.

Крім того, Сноуден надав німецькому виданню Spiegel документ, з якого слідувало, що американські спецслужби прослуховували офіси Європейського Союзу.

1 серпня Росія надала тимчасовий притулок колишньому працівнику ЦРУ Едварду Сноудену.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.